Klim - bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo jest kluczem do czerpania radości z jazdy na motocyklu. To szczególnie ważny aspekt podczas dalszych wypraw, jak np. wakacyjne wyjazdy, czy turystyka off-roadowa.

Rozwijanie i wdrażanie nowoczesnych technologii sprawia, że odzież motocyklowa Klim zapewnia większy komfort i wyższy poziom bezpieczeństwa. Dla przeciętnego motocyklisty to oznacza spokojną głowę i możliwość skupienia się na czerpaniu radości z jazdy motocyklem oraz niezakłócone wakacje.

Warto podkreślić, że przypadku produktów Klim w pakiecie otrzymujesz dożywotnią gwarancję (Life Time Warranty) na wady materiałów i wykonania. Ta gwarancja nie ma ograniczeń czasowych i jest wolna od „zapisów drobnym drukiem”, które w wielu przypadkach obciążają kupującego za coś, co jest poza jego kontrolą. Klim stawia na jasne zasady - wadliwy towar jest zastępowany nowym.

Chroń swą skroń, czyli wszystko o kaskach Klim

Jedynym wymaganym prawem elementem stroju motocyklowego w większości krajów jest kask. Klim Krios Karbon PRO jest pierwszym kaskiem ADV wyposażonym w nowy materiał pochłaniający energię uderzenia – Koroyd. Modelem Krios Karbon PRO Klim podnosi standardy komfortu użytkowania, wydajności przepływu powietrza, nie idąc na tradycyjne w tej materii kompromisy.

Pełne wrażenia z jazdy bezdrożami w stylu adventure są możliwe dzięki wysokiej wydajności konstrukcji Karbon Fibre, wszechstronności użytkowania kasku w czterech trybach jego konfiguracji (ADV, Dual-Sport, Off-Road, Street), doskonałej aerodynamice, niezrównanemu komfortowi akustycznemu oraz odprowadzającej wilgoć, antybakteryjnej wyściółce Klimatek. Kask Krios Karbon PRO standardowo wyposażony jest w dwa wizjery (przezroczysty [clear] oraz samościemniający się, fotochromatyczny wizjer renomowanej firmy Transtitions®), pinlock oraz komfortowe zapięcie magnetyczne Fid-Lock®. Można go dodatkowo wyposażyć w dedykowany zestaw głośnomówiący Sena 10U.

kask motocyklowy Klim Krios ProKlim

Amerykanie stawiają na rozwój, czego doskonałym dowodem jest innowacyjne wypełnienie kasków Klim Krios Pro - zamiast klasycznego EPS-u wykonanego z polistyrenu ekipa Klim zastosowała autorski, lżejszy i wytrzymalszy materiał - Koroyd®.

Koroyd® z wyglądu przypomina zielony plaster miodu. Materiał zbudowany jest z ultra-cienkich rurek, które tworzą zwartą konstrukcję. W skrócie można powiedzieć, że Koroyd® użyty jako wypełnienie kasków Krios Pro i F5 zapewnia niezwykłą oddychalność, prawie nic nie waży, ale przede wszystkim gwarantuje skuteczną ochronę, zmniejszając tym samym ryzyko odniesienia poważnych obrażeń głowy, które mogą mieć znaczący wpływ na życie.

Koroyd® - 4 podstawowe cechy:

 • Pełna kontrola strefy zgniotu
  Zespolone rurki Koroyd natychmiastowo reagują na uderzenie zgniatając się. Pochłaniają maksymalną siłę uderzenia w kontrolowany sposób, minimalizując ilość energii jaka dociera do głowy motocyklisty.

  kask motocyklowy Klim Krios ProKlim


 • Ochrona przed uderzeniami bezpośrednimi i wtórnymi
  To wyjątkowe rozwiązanie pomaga chronić czaszkę i mózg przed uderzeniami bezpośrednimi, wtórnymi i pod różnym kątem, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka odniesienia poważnych obrażeń głowy. Koroyd może wykorzystać do 78% grubości materiału w celu maksymalnego pochłaniania energii. Ze względu na tak dużą objętość sprężania konstrukcja może wytrzymać wiele uderzeń w czasie jednego wypadku i nadal dysponuje rezerwami materiału mogącymi pochłonąć dodatkową ilość energii.
  Przeprowadzone badania dowodzą, że podczas uderzenia Koroyd pochłania do 48% więcej energii niż tradycyjny EPS.

  kask motocyklowy Klim Krios ProKlim


 • Zaawansowana przewiewność i chłodzenie
  powietrze przepływa równomiernie i swobodnie przez strukturę rurek jednocześnie transportując ciepłe powietrze na zewnątrz. Technologia Koroyd zapewnia najwyższy poziom przepływu powietrza, maksymalizując chłodzenie w ciepłe dni.

  kask motocyklowy Klim Krios ProKlim
  kask motocyklowy Klim Krios ProKlim


 • Bezpieczeństwo nigdy nie było tak lekkie
  Koroyd to struktura zawierająca 95% powietrza. Minimalna masa oraz maksymalny przepływ powietrza znacząco wpływają na podwyższenie komfortu użytkowania, co ma wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Przede wszystkim mniejsze zmęczenie oznacza większą koncentrację, a jeśli do tego dodać dużą wytrzymałość i lepsze - niż w przypadku klasycznego EPS-u - pochłanianie energii, to się okazuje, że jesteśmy na wyższym poziomie zaawansowania.


Kurtka Klim Badlands PRO A3 - po prostu niezniszczalna!


Kurtka Klim Badlands Pro A3 to najbardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia kurtka tekstylna występująca na rynku. Legendarny Badlands Pro zyskał reputację najbardziej wszechstronnego kompletu do turystyki wyprawowej, dzięki zastosowanym materiałom nowej generacji. Teraz, kluczowe aspekty takie jak bezpieczeństwo zostały przeniesione na wyższy poziom – i to dosłownie! Ekipa Klim stworzyła jeszcze trwalszą, mocniejszą i wytrzymalszą kurtkę, która jako pierwsza kurtka tekstylna uzyskała certyfikat AAA zgodnie z normą EN 17092-2.

Odzież motocyklowa KlimKlim

Wodoodporność oraz jednoczesną oddychalność gwarantuje membrana GORE-TEX® w technologii 3-LAYER PRO LAMINATE. Zestaw nowych ochraniaczy (łokcie, ramiona, plecy, a w spodniach kość ogonowa, biodra i kolana) został wyprodukowany przez D3O® w wersji Custom, w nowym systemie Klim Aero Pro co poprawia ochronę, a dzięki ażurowej budowie znacząco wpływa na cyrkulację powietrza wewnątrz kurtki. Zastosowane w kurtce ochraniacze D3O® Aero Pro Level 2 spełniają, a nawet przewyższają normy certyfikacyjne CE. Kurtka została uszyta z odpornego na przetarcie materiału Vectran, który w najbardziej narażonych na uszkodzenia miejscach został wzmocniony panelami superodpornego materiału SUPERFABRIC® o zróżnicowanej gęstości na przedramionach, łokciach i barkach. O dobrą widoczność dla innych uczestników ruchu w trudnych warunkach atmosferycznych dbają wstawki z materiału 3M Scotchlite Reflective.

Na bezdrożach we znaki daje się pragnienie, ale do kurtki Klim Badlands PRO A3 możesz założyć Hydra-Pack. Po całym dniu jazdy pojawia się nieprzyjemny zapach, ale Amerykanie rozwiązali również ten problem! Dzięki wewnętrznej siateczce Polygiene Anti-Odor nie będziesz się musiał stresować takim drobiazgiem. Materiał odprowadza wilgoć na zewnątrz chroniąc przed uciążliwym zapachem potu. Nie zapomniano również o mega rozbudowanej wentylacji (12 wlotów i wylotów) oraz odpowiedniej ilości kieszeni - w samej kurtce jest ich w sumie 14.

Nie może być inaczej - do kurtki, oczywiście, są dostępne dedykowane spodnie Klim Badlands Pro A3, które trzymają najwyższy poziom dzięki zastosowaniu renomowanych elementów oraz najnowocześniejszych technologii.


Odzież motocyklowa KlimKlim
Odzież motocyklowa KlimKlim

 

Kamizelka z poduszką powietrzną Klim Ai-1 Rally Airbag Vest

Kamizelka z poduszką powietrzną Ai-1 i platforma In&Box DPP (Detect-Protect-Perfect) to pierwsza stale ewoluująca technologia ochrony motocyklistów napędzana sztuczną inteligencją. To kolejny dowód na to, że dla ekipy Klim bezpieczeństwo to podstawa.

Kamizelka z poduszką powietrzną Klim Ai-1 Rally Airbag VestKlim


Moduł wykrywania zdarzenia In&Box oferuje bezprecedensową czułość dzięki ciągłym aktualizacjom algorytmów. Kamizelka Ai-1 jest wygodna, nie zajmuje dużo miejsca i nadaje się do użytkowania z każdą kurtką Klim. Ai-1 jest jednym z najwyżej ocenianych systemów poduszek powietrznych dostępnych na rynku. Czas od wykrycia zdarzenia do pełnego napełnienia airbagu  wynosi poniżej 60 milisekund. Poduszka powietrzna zapewnia ochronę klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa i szyi. Co ważne kamizelka Ai-1 oprócz poduszki powietrznej ma dodatkowe, wentylowane protektory pleców (D3O® level 2, przekraczający wymagania normy EN 1621-2:2014 level 2) oraz klatki piersiowej (D3O® level 1, przekraczające wymagania normy EN 1621-3:2018 level 1).

Kamizelka może pracować w 3 trybach: street, track oraz adventure. Jest w pełni bezprzewodowa i autonomiczna (bez konieczności montażu czujników na motocyklu), a wbudowany akumulator zapewnia 25 godzin pracy. Po całodziennej jeździe łatwo go naładujesz dzięki gniazdku USB. Mało tego moduł IN&BOX możesz połączyć ze swoim smartfonem za pomocą aplikacji.

Kamizelka Ai-1 maksymalnie podnosi bezpieczeństwo - motocyklista w razie upadku jest chroniony przez najbardziej zaawansowany system technologii poduszek powietrznych.

Kamizelka z poduszką powietrzną Klim Ai-1 Rally Airbag VestKlim
Kamizelka z poduszką powietrzną Klim Ai-1 Rally Airbag VestKlim

Bielizna ochronna Klim Tactical Base Layers

Klim Tactical Base Layers to linia specjalnie zaprojektowana dla fanów off-roadu i motocykli typu dual-sport (turystycznych enduro) poszukujących skutecznej termoaktywnej bielizny przylegającej do ciała. Ekipa Klim połączyła doskonałe właściwości ochronne poprzez perforowane protektory PORON® XRD® z wysoce oddychającymi materiałami, co zapewnia doskonałe wrażenia z jazdy od świtu do zmierzchu. W czasie upałów docenisz chłodzącą tkaninę z systemem Klimatek, która poprawia przepływ powietrza oraz obniża temperaturę ciała.

Odzież motocyklowa KlimKlim

Klim Tactical Pro Jersey - nowy wymiar koszulki z ochraniaczami

Nowością jest pierwsza w branży rozciągliwa w 4 kierunkach konstrukcja z nylonu CORDURA® klasy bomber w narażonych na uderzenia strefach górnej części ciała. To w połączeniu z wentylowanymi ochraniaczami PORON® XRD® zapewnia ochronę najbardziej narażonych na uszkodzenie części ciała takich jak: klatka piersiowa, żebra, łokcie, barki oraz plecy.

Siatkowe panele pod pachami skutecznie odprowadzają nadmiar ciepła, zapewniając maksymalny komfort. Gęsta pianka na łokciach i panele z siateczki na ramionach i przedramionach łączą się z najtrwalszymi materiałami odpornymi na rozdarcie w czasie kontaktu z kamieniami, gałęziami czy też korzeniami drzew w czasie jazdy z dala od asfaltu. W takich warunkach docenisz również siateczkę Polygiene Antiodor, która chroni przed uciążliwym zapachem potu. Komfort użytkowania poprawiają płaskie szwy.

Odzież motocyklowa KlimKlim