Klim: odzież motocyklowa dla kobiet, czyli for women by women

Specjalna linia odzieży motocyklowej Klim jest przeznaczona dla kobiet. „For Women by Women” oznacza, że została ona stworzona dla kobiet przez kobiety, by jazda była maksymalnie komfortowa i bezpieczna.

Odzież motocyklowa Klim dla kobiet Klim

Amerykanie z Klima nie lubią kompromisów - kolejnym doskonałym przykładem tego typu myślenia jest linia "For women by women" stworzona jest przez zespół projektowy składający się wyłącznie z kobiet. Dzięki temu powstała odzież motocyklowa spełniająca wysokie wymagania kobiet nie tylko pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa, ale również wyglądu, estetyki i wszechstronności.

Ergonomiczny krój ubrań zapewnia nieskrępowane ruchy, a przy okazji podkreśla kobiece kształty. Szeroki zakres płynnej regulacji (np. taśmy) umożliwia idealne dopasowanie do sylwetki i utrzymanie protektorów na właściwym miejscu. Z kolei design w połączeniu z żywą kolorystyką podkreśla atuty kobiecej sylwetki.

W Polsce na motocyklach jeżdżą głównie mężczyźni. Na szczęście coraz więcej kobiet (choć to wciąż mało) decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce. Przyczyny są różne, ale decydujący wpływ na podjęcie decyzji ma poczucie bezpieczeństwa. Klim wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i pomaga przełamać lęk oferując innowacyjne rozwiązania, które maksymalnie podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Druga grupa kobiet-motocyklistek nie jeździ samodzielnie, ale podróżuje ze swoimi partnerami. Z czasem bardzo często zdarza się, że właśnie one chcą doświadczać jazdy na motocyklu samodzielnie. Nieważne czy z kanapy pasażera, czy zza kierownicy motocykl zapewnia olbrzymią dawkę wrażeń, jest doskonałym narzędziem do kontaktu z przyrodą i poznawania najciekawszych zakątków kuli ziemskiej. I to w bezpieczny sposób pod warunkiem zaopatrzenia się w odpowiedni strój.

Odzież motocyklowa Klim dla kobietKlim

Paulina Buczek doskonale obrazuje drogę od fanki motocrossu, przez pasażerkę, a na samodzielnych i samotnych podróżach na motocyklu kończąc. Dlaczego wybrała motocykl? "Przede wszystkim chodzi o emocje towarzyszące jeździe motocyklem – uczucie wolności, niezależności. Jest też sporo adrenaliny. Jeszcze jeden czynnik przyszedł mi do głowy – dźwięki. Na motocyklu słyszę tembr silnika, pomruki w różnym natężeniu, a to uwalnia endorfiny. A czasem po prostu dziękuję za swobodę w samym przemieszczaniu się, łatwość wjazdu do miejsc, które bywają zatłoczone" - wyjaśnia Paulina.

Wiem z własnego doświadczenia, że jest obawa jak okiełznać grubo ponad 200 kg. Masa może przerażać. Z drugiej strony, gdy zrozumiesz prawa fizyki, które się wiążą z jazdą na motocyklu, to w praktyce jazda staje się łatwiejsza. Wtedy rozumiesz, że wszystkie obawy w głowie były bez sensu i zaczynasz czerpać radość z jazdy - dodaje podróżniczka.

Jazda motocyklem to dla mnie wolność, kontakt z przyrodą, spontaniczność w odkrywaniu nowych miejsc po drodze i ludzie. Tym właśnie zachęciłabym do podróży motocyklowych niezdecydowane jeszcze kobiety - podsumowuje Paulina Buczek.

Zatem w co się ubrać na motocykl żeby czuć się pewnie i bezpiecznie? Przedstawiamy kilka propozycji z linii "For women by women".

Zestaw tekstylny Klim Artemis Woman

Kurtka motocyklowa KLIM® ARTEMIS WOMAN została zaprojektowana przez motocyklistki z myślą o motocyklistkach. Fakt ten zaowocował stworzeniem motocyklowej kurtki spełniającej wysokie wymagania kobiet nie tylko pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa, ale również estetyki i wszechstronności.

Odzież motocyklowa Klim dla kobietKlim
Odzież motocyklowa Klim dla kobietKlim

Zastosowanie oddychającej warstwy membrany GORE-TEX®, czyni kurtkę wodoodporną, natomiast w upalne dni dzięki licznym otworom wentylacyjnym zachowamy właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz kurtki. Komplet certyfikowanych protektorów D3O nie tylko spełniających normy bezpieczeństwa, ale znacznie je przewyższających zapewniają bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Kurtka motocyklowa ARTEMIS WOMAN to znakomity wybór dla motocyklistek pokonujących znaczne odległości, ale doskonale sprawdzi się również w codziennym użytkowaniu na krótkich dystansach.

Odzież motocyklowa Klim dla kobietKlim
Odzież motocyklowa Klim dla kobietKlim
Odzież motocyklowa Klim dla kobietKlim

Damskie rękawiczki Klim Adventure GTX

Najbardziej wszechstronną skórzaną rękawicą do podróżowania po świecie, w każdym terenie jest krótka rękawiczka damska Klim Adventure GTX. Dzięki w pełni związanym warstwom zapewniającym doskonałą zręczność, GORE-TEX® , doskonałym właściwościom ochronnym i trwałości, ta rękawica sprawdzi się w wielu warunkach jazdy.

Odzież motocyklowa Klim dla kobietKlim


Rękawica damska jest dopasowana i funkcjonalna specjalnie dla kobiecych dłoni – nie jest to tylko rękawica męska o zmienionym rozmiarze. Przy jej projektowaniu i wykonaniu wykorzystano  materiały i techniki konstrukcyjne zastosowane w popularnych męskich spodniach Klim Adventure GTX. Dzięki temu damskie rękawiczki Klim Adventure GTX są w pełni dopasowane do kobiecych dłoni i zapewniają najlepsze możliwe wyczucie manetek i dźwigni motocykla.

Odzież motocyklowa Klim dla kobietKlim

Damska przewiewna kurtka Klim Avalon

Przeprojektowana damska kurtka Klim Avalon zapewnia wyjątkowy przepływ powietrza i niezwykły komfort podczas jazdy w ciepłe dni.

Odzież motocyklowa Klim dla kobietKlim

A to wszystko dzięki zastosowanym materiałom takim jak odporna na uszkodzenia siateczka Karbonite™. Do tego dochodzi zestaw certyfikowanych protektorów, który zapewnia najwyższy poziom ochrony. Zmodernizowana kurtka Klim Avalon została wzbogacona o elastyczne panele, które zdecydowanie poprawiają komfort użytkowania.

Odzież motocyklowa Klim dla kobietKlim