MotoBud 2011 - relacja uczestnika

Takie rzeczy to tylko w Chinach pomyśleliśmy patrząc na zdjęcia. Ale przecież to nie Chińczycy! Tak bawili się uczestnicy zlotu MotoBud 2011. Oto relacja naszego czytelnika.

VII branżowy zlot motocyklowy MotoBud 2011, który odbył się 9-11 września w Kazimierzu Dolnym, postawił sobie za cel dowieść, że drzwi, ościeżnice czy okna także można dowieźć motocyklem.

Kilkunastu pasjonatów stolarki motocyklowej za pomocą drewnianych listew, aluminiowych kształtowników i metalowych wsporników stworzyło na miejscu najprostsze konstrukcje, dostosowując w ciągu kilkunastu minut swoje motocykle do poważnych funkcji transportowych.

Najciekawsze rozwiązania widać na załączonych zdjęciach, ale wszystkich, którzy podjęli próbę przewiezienia na swym motocyklu drzwi i ościeżnic firmy Porta KMI śmiało już można dziś określać mianem Mistrzów Transportu.
Uczestnicy zlotu stworzyli nawet stosowny manifest:

„Śmiałkowie od stolarki motocyklowej dowiedli, że w dobie ulicznych korków, oszczędzania paliwa i troski o szybkość dostawy towarów, motocykl jest idealnym środkiem transportu. Nowoczesne firmydziałające szybko i sprawnie powinny już dzisiaj pomyśleć poważnie o tworzeniu firmowych flot motocyklowych, by zyskać przewagę nad swoją konkurencją. Motocykliści z branży stolarki budowlanej unaocznili że firmowy motocykl może służyć nie tylko prezesowi do lansu po mieście, ale też każdemu z pracowników, do jeszcze lepszej obsługi klientów. Stąd najnowszy postulat środowiska motocyklistów stolarkowych: nowoczesny motocykl w każdej nowowczesnej firmie!"
Zwycięzcami tegorocznego konkursu Mistrzowie Transportu zostali: Marek Belcer, który na CBR-ce przewiózł 46 ościeżnic i Paweł Woźniak, który na Devilla zapakował 38 ościeżnic i 6 skrzydeł drzwiowych. Drzwi i ościeżnice dostarczyła firma Porta KMI, która w sobotni wieczór zaprosiła wszystkich mistrzów grilla. Kolejne zawody już za rok.

REKLAMA