Motocykle w filmach

Oto 5 filmów z udziałem motocykli BMW, których nie możesz przegapić!

Motocykle to nie tylko symbol wolności. W filmach akcji, podobnie jak drogie samochody i piękne dziewczyny, motocykle są nieodłącznymi zabawkami głównych bohaterów. Zawrotne prędkości, ekscytujące ucieczki i brawurowe pościgi na motocyklach wpisały się już w kanon kina akcji. Nie ma co tu kryć, większość bez ich udziału byłaby zwyczajnie nudna. Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie Ghost Ridera jeżdżącego na rowerze? Albo chłopaków z Easy Ridera podróżujących Daewoo Lanosem? My też nie. Dzisiaj wybraliśmy kilka filmów, w których główną rolę grają też motocykle BMW. Oto nasz subiektywny top five. 

Jutro nie umiera nigdy

To jedna z wielu części przygód najsłynniejszego agenta 007. James Bond jak zwykle staje przed niesłychanie trudnym, choć dość oklepanym zadaniem - musi ocalić świat. Bond zwykle porusza się nowoczesnymi samochodami pełnymi elektroniki, ale w tej części podczas jednej z ucieczek dosiada również motocykla.

Z parkingu pełnego motocykli James wybiera BMW R 1200C. Scena pościgu to totalny odjazd! Agent ma przykutą do ręki piękną Wai Lin. Wyobrażacie sobie jazdę motocyklem w ten sposób? My nie! Ale dla najlepszego agenta Jej Królewskiej Mości nie ma rzeczy niemożliwych. Ucieczka przed helikopterem, skok z budynku liczącego kilkadziesiąt metrów nad śmigłowcem i ślizg pod wirnikiem to te najefektowniejsze sceny. 

Mission: Impossible - Rouge Nation

Czarne 198 konne BMW S 1000RR dosiada Tom Cruise wcielający się w rolę Ethana Hunta - agenta do zadań specjalnych. Jego ucieczka  przypomina wyścig na TT Isle of Man z tą jednak różnicą, że akcja toczy się na pełnych samochodów ulicach. Jazda z prędkością ponad 200 km/h w rozpiętej koszuli i okularach przeciwsłonecznych? To drobne detale, które nie przeszkodziły Ethanowi w ocaleniu świata. Zobacz jak Tom schodzi na kolano w jeansach! 

Long Way Round

Dwójka najlepszych kumpli jeżdżących na GS-ach R1150 postanawiają przeżyć przygodę życia. Wyruszają w niezwykłą podróż z Londynu do Ameryki przez Azję

Ich wyjazd to spełnienie marzeń wielu motocyklistów. Unikalność filmu, polega na tym, że pokazuje podróż dokładnie taką jaka jest. Oglądając go poczujesz prawdziwy klimat tego wyjazdu. Tu nie ma miejsca na kolorowanie rzeczywistości. Nie jest łatwo, ale jest ciekawie. Podróżnicy ryzykują życiem, w dalekiej Azji nie ma przecież dróg, miasta oddalone są od siebie o kilkaset kilometrów, a niedźwiedzie ludożercy kryją się w co drugim zagajniku. Chłopaki Ewan McGregor (aktor) i Charley Boorman przejeżdżają ponad 30 tys. km podróżująć przez 12 państw, przeżywając przy tym niesamowite przygody. Gry podczas wizyty u jednego z mieszkańców odludnych teren ów w Rosji ten wyciąga karabin, przez moment robi się gorąco. Przeprawa przez głęboką rzekę na pace Kamaza, czy naprawy motocykli w samym środku niczego, narzędziami które mają tylko ze sobą, to w tym filmie przysłowiowa bułka z masłem. 

Dhoom3

Większość znanych nam filmów to produkcje Europejskie i Amerykańskie. W tym przypadku jest całkiem inaczej, bo seria Dhoom powstała w Indiach. Thriller prosto z Azji podczas oglądania będzie wymagał od Ciebie całkiem innego spojrzenia na świat. Po pierwszych ujęciach widać, że reżyser wagarował podczas szkolnych lekcji fizyki. Efektowne stoppie czy przebijanie ściany trójkołowym tuc-tuciem, to dopiero rozgrzewka. A może jazda motocyklem po linie ponad budynkami? Żaden problem!  W filmie nie brakuje też upalania gumy na środku skrzyżowania i kilkudziesięciometrowych skoków. BMW K 1300R pojawiające się w filmie to prawdziwy transformers. Nie dość, że z jego rury wydechowej zieje ogniem, to w razie potrzeby zmienia się w skuter wodny. Film zaliczany jest do gatunku thriller, ale naszym zdaniem pasuje też do komedio-dramatu, z przewagą dramatu.  

CHiPs: Motopatrol

Motyw filmu to klasyk - dwóch amerykańskich policjantów patroluje autostrady w Los Angeles. Baker i Ponch muszą ze sobą współpracować, pomimo, że nie najlepiej się ze sobą dogadują. Do dyspozycji mają dwie BMW R 1200RT-P, ale bandyci uciekają na Ducati Hypermotardach  Filmu nie można zaliczyć do kategorii "kina ambitnego", ale jeśli chcesz się odmóżdżyć w piątkowy wieczór CHiPS będzie strzałem w dziesiątkę!

Zobacz również: