Na Großglockner-Hochalpenstraße maksymalnie 70 km/h

I skończyło się rumakowanie. Dotarła do nas informacja, że na Großglockner-Hochalpenstraße pojawiają się nowe ograniczenia prędkości. Teraz na tej przepięknej trasie pojedziecie z maksymalną prędkością 70 km/h. W przeciwnym razie mandat macie jak w banku. 

Taurus Sea Power

Właśnie dotarła do nas informacja, ze trwają prace nad wprowadzeniem ograniczenia prędkości na drogach wokół przełęczy Großglockner w Austrii. To tej pory obowiązywało tam ograniczenie do 100 km/h, a już niebawem zostanie ono obniżone do 70 km/h. Ograniczenie ma dotyczyć całej około 40-kilometrowej trasy pomiędzy kasami w Fusch/Ferleiten i w Heiligenblut.

Według rzecznika Großglockner High Alpine Road AG (Grohag), taka decyzja była konieczna, ponieważ w ostatnich latach znacznie wzrosła liczba skarg mieszkańców na szalejące tamtędy motocykle i sportowe samochody. Tylko w czerwcu policja skonfiskowała prawa jazdy trzem kierowcom sportowych aut, którzy zostali przyłapani na jeździe z prędkością 180 km/h.

Ograniczenie do 70 obowiązuje już w austriackich Alpach na drogach w Gerlos, Nockalmstrasse i okolicach Villach. Jedyną pozytywną stroną zaistniałej sytuacji jest fakt, że w przeciwieństwie do absurdalnego zakazu wjazdu motocykli na niektóre drogi w Tyrolu, ograniczenia prędkości na  Großglockner-Hochalpenstraße dotyczą również samochodów. Tyle w temacie równości. 

Dla tych, którzy zastanawiają się czy warto odwiedzić to miejsce mówimy - TAK! Jedźcie tam koniecznie, zanim jakaś tęga głowa wpadnie na pomysł zamknięcia tej trasy dla motocykli. 

 

Zobacz również:
REKLAMA