[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

Rejestracja nowego motocykla. Krok po kroku

Podpowiemy ci jak szybko zarejestrować nowy motocykl. Nasz poradnik jest uniwersalny więc pomoże ci podczas rejestracji dowolnego nowego jednośladu - motoroweru, skutera, trójkołowca i motocykla klasy 125 cm3.

Rejestracja nowego motocykla

Wreszcie nadszedł upragniony moment - kupiłeś w salonie pachnący świeżością motocykl. Zanim jednak wyjedziesz nim na drogę czeka cię wizyta w wydziale komunikacji i rejestracja. Chciałbyś mieć to jak najszybciej z głowy? Zacznij od skompletowania potrzebnych dokumentów!

Zobacz teżJak zarejestrować motocykl z zagranicy?

Rejestracja nowego motocykla 2019

 • Dowód własności
  To jeden z najważniejszych dokumentów potrzebnych do rejestracji motocykla. Dziwnie brzmiący dokument to nic innego jak faktura, którą dostajesz w salonie od dealera przy kupnie maszyny. Pilnuj jej jak oka w głowie, bo bez niej nie zarejestrujesz pojazdu! 

 • Świadectwa homologacji
  To dokument potwierdzający, że motocykl został dopuszczony do ruchu na terenie kraju. Świadectwo homologacji tak jak dowód zakupu (czyli fakturę) otrzymasz od sprzedawcy. Co ważne: nowe motocykle nie muszą przechodzić badania technicznego przez pierwsze 3 lata od daty pierwszej rejestracji.

 • Wniosek o rejestrację pojazdu
  Brzmi groźnie, ale to nic innego jak formularz upoważniający do rejestracji pojazdu. Jest dostępny na miejscu w każdym wydziale komunikacji. Rubryki wniosku dotyczą danych technicznych pojazdu (VIN, masa, typ, model moc i pojemność silnika, data produkcji) i twoich danych osobowych (imię, nazwisko, PESEL/NIP, adres). Papierek można wypełnić na miejscu lub pobrać go ze strony wydziału i wydrukować oraz wypełnić w domu.

 • Dokument tożsamości
  Bez niego również nic nie zdziałasz. Jeśli nie będziesz miał go ze sobą to urzędniczka odeśle cię z kwitkiem. Dla przypomnienia przypomnienia - dokument tożsamości to dowód osobisty lub paszport (a nie prawo jazdy!).

 • Wizyta w wydziale komunikacji
  Skompletowane dokumenty zabierz ze sobą do wydziału komunikacji w twoim powiecie. Nie wiesz gdzie znajduje się twój urząd? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w wyszukiwarce pod hasłem "wydział komunikacji TUTAJ WPISZ NAZWĘ MIASTA POWIATOWEGO". Nie chcesz czekać w kolejce? Wejdź na stronę urzędu i zarezerwuj termin wizyty.

  Na samą wizytę w urzędzie zarezerwuj sobie około 1 h.

  Ważne! Wniosek o rejestrację składa właściciel motocykla lub jego pełnomocnik. Tutaj znajdziesz formularz pełnomocnictwa.

 

REKLAMA

REKLAMA

Koszt rejestracji motocykla

Nowa tablica rejestracyjna
*tablica indywidualna - 581,50 zł
40 zł
Dowód rejestracyjny 54 zł
Miękki dowód 13,50 zł
Karta pojazdu 75 zł
Hologram na tablicę (naklejka) 12,50 zł
Opłata ewidencyjna 2 zł
Łączny koszt rejestracji nowego motocykla 197 zł

 

Rejestracja nowego motocykla kupionego w Polsce to łączny koszt 197 zł. Podana cena może się różnić w zależności od wydziału komunikacji w którym rejestrowany jest pojazd. Wyżej wymieniona kwota dotyczy rejestracji motocykla w powiecie wrocławskim. 

Zobacz również:
Sukces ma wielu ojców - oto najkrótszy opis dakarowej rywalizacji. Zawodnik mający wsparcie teamu nie musi się przejmować serwisowaniem motocykla i może się skupić na rywalizacji sportowej.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij