Startuje pierwsza runda SuperEnduro World Championship 2020

Seria SuperEnduro 2020 rozpoczyna się jutro na torze przygotowanym w Tauron Arenie, w Krakowie. Kolejne rundy odbędą się w styczniu w Niemczech i Hiszpanii, a na następną zarezerwuj sobie czas 1 marca (Węgry). Druga wizyta w Polsce, która odbędzie się 14 marca w łódzkiej Atlas Arenie, będzie podsumowaniem całego cyklu imprez. Gotowi do kibicowania? 

Zapominalskim przypominamy. Już jutro, od godziny 16 Tauron Kraków Arena zamieni się w miejsce pojedynku największych sław SuperEnduro. Lista zgłoszeń wygląda imponująco. Dla nas najważniejszą postacią jest oczywiście Tadek Błażusiak. Swoje uczestnictwo zgłosili również: Cody Webb (USA), Colton Haaker (USA), Alfredo Gomez (Hiszpania), Jonny Walker (Anglia), Billy Bolt (Anglia).

Obok sław nie zabraknie młodych i utalentowanych zawodników z Polski. W maszynie startowej obok gwiazd staną również Emil Juszczak, Grzegorz Kargul, Dominik Olszowy czy Oskar Kaczmarczyk. 

Taddy Blazusiak: „Jestem bardzo podekscytowany startem w tegorocznym cyklu SuperEnduro, tym bardziej, że pierwsza runda odbywa się w Krakowie. To miejsce jest dla mnie dla mnie szczególnie ważne, bo od lat jestem tu niepokonany. Mój sezon 2019 był dość dobry. Dzisiaj czuję się silny, i w najbliższym czasie skupiam się w 100% na SuperEnduro. Mam nadzieję, że ten sezon zaliczę z dobrym wynikiem. ”

Nie ma co ukrywać, że sześciokrotny mistrz świata SuperEnduro Taddy Błażusiak ma chrapkę na kolejny tytuł. 36-latek chce pokazać się z jak najlepszej strony w barwach pomarańczowych, zanim na początku przyszłego roku wystartuje u boku Gas Gasa. Walka zapowiada się ostra, tym bardziej, że teamowy kolega Jonny Walker był zmuszony do rezygnacji z ubiegłorocznego cyklu imprez SuperEnduro 2019. Wszystko to z powodu kontuzji odniesionej podczas inauguracyjnych mistrzostw WESS. W 2020 roku Brytyjczyk bez wątpienia będzie chciał zdobyć swój pierwszy tytuł w serii FIM. Teraz, gdy jest już w pełni sił, Walker koncentruje się na zdobyciu podium w Krakowie i tym samym znakomitego rozpoczęcia sezonu 2020.

Jonny Walker: „Naprawdę nie mogę się doczekać tego sezonu. Miło jest móc ponownie ścigać się po tym, jak zmarnowałem ubiegły sezon. Zaliczyłem trochę testów i czuję się naprawdę dobrze na moim motocyklu. Początkowo balem się, że nie wystartuję w Krakowie z powodu operacji nadgarstka. Ponieważ została ona przełożona na 10 grudnia, w Tauron Kraków Arenie nie poddam się bez wali i mam nadzieję, że uda mi się szybko powrócić do formy, aby pokazać na co mnie stać podczas drugiej rundy która odbędzie się w styczniu.

 

Kalendarz - FIM SuperEnduro World Championship 2020

Runda 1: 7 grudnia 2019 r. - Kraków, Polska
Runda 2: 4 stycznia - Riesa, Niemcy
Runda 3: 18 stycznia - A Coruna, Hiszpania
Runda 4: 1 lutego - Budapeszt, Węgry
Runda 5: 14 marca - Łódź, Polska

Zobacz również:
REKLAMA