Startuje sezon Pit Bike

Już 13 kwietnia na toruńskiej Awix Racing Arenie na linii startu staną zawodnicy pit bike! Runda rozgrzewkowa to prolog Pucharu Polski Pit Bike SM i okazja dla nowych zawodników, by zdobyć licencje.

Informacja Prasowa Pucharu Polski Pit Bike SM 2019

Podczas rozgrzewkowej rundy, która stanowi prolog Pucharu Polski Pit Bike SM, organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu zawodników z całego kraju. 

 

Co zrobić by wystartować w PP Pit Bike? 

Jeśli nie masz jeszcze licencji, nic straconego. Możesz ją zdobyć podczas rundy rozgrzewkowej w Toruniu. By wystartować musisz posiadać aktualne badania przeprowadzone przez lekarza sportowego. Przed startem zawodów odbędzie się egzamin teoretyczny ze znajomości oznaczeń i zasad panujących na torze. Ukończenie zawodów jest jednoznaczne ze zdaniem części praktycznej.
Jeżeli nie planujesz startów w pełnej serii Pucharu Polski Pit Bike SM i nie chcesz przystąpić do rywalizacji, możesz skorzystać z innego rozwiązania, którym są jazdy pokazowe. Wziąć w nich mogą udział dzieci mające co najmniej sześć lat, a od tego sezonu również dorośli. By wziąć udział w jazdach pokazowych nie trzeba mieć badań lekarskich. Nie ma również pomiaru czasu przejazdu i sportowej rywalizacji. Są to jazdy wolne, odbywające się na tym samym torze co wyścigi, ale w przerwach między nimi. To idealnie rozwiązanie na początek.

Grupy wyścigowe: Elite, Pro, Rookie

Dobrą wiadomością dla początkujących są również nowe zasady łączenia wyścigów. Podobnie, jak podczas pierwszej edycji Pucharu Polski Pit Bike SM zmagania odbędą się w sześciu klasach, jednak łączenie ich będzie odbywało się na podstawie uzyskanych w kwalifikacjach czasów, a nie przynależności do klasy. Zwycięzcy będą typowani z sześciu klas: Stock 90, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies i Super Pit. Najmłodsze dzieci w klasie Stock 90 będą jechały w oddzielnym wyścigu. W wyższych klasach przyporządkowanie zawodników do wyścigów odbędzie się na podstawie czasów okrążeń z kwalifikacji, do grup: ELITE - grupa najszybsza PRO - grupa wolniejsza ROOKIE - grupa najwolniejsza. Nowe zasady nie tylko wpłyną na jeszcze większe bezpieczeństwo, ale i wyrównają szanse startujących i wpłyną na jeszcze większe widowisko dla publiczności.

 

Informacja Prasowa Pucharu Polski Pit Bike SM 2019

 

W zawodach startować mogą dzieci od 8.roku życia. I właśnie takich małych rajderów będzie można oglądać podczas sobotnich zawodów w Toruniu. Zmagania rozpoczną się dokładnie w samo południe. O 12:00 na starcie pojawią się zarówno młodzi fani dwóch kółek, jak i uznani zawodnicy z innych dyscyplin: Joanna Miller (uczestniczka mistrzostw świata w motocrossie), Marek Szkopek (mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, uczestnik mistrzostw świata FIM EWC), Dominika Orlik (enduro) czy Monika Katanka Jaworska (wyścigi motocyklowe).

Zdobycie licencji jest równoznaczne z punktowaniem od pierwszej rundy Pucharu Pit Bike SM 2019! To dobra wiadomość dla nowych zawodników, którzy dopiero planują rywalizować na asfalcie.

Piknik Motoryzacyjny

Prolog Pucharu Polski Pit Bike SM to idealna okazja nie tylko, by zobaczyć na żywo zmagania na torze, ale także skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych na ten dzień. Podczas Pierwszego Starcia na Asfalcie na Awix Racig Arenie, odbędzie się również piknik motoryzacyjny (wstęp wolny). Będzie można zobaczyć między innymi motocykle marki Ducati i Harley Davidson, na miejscu pojawi się również AF Racing Team. Idealnym uzupełnieniem motoryzacyjnych atrakcji będą jazdy testowe zorganizowane na placu obok toru.

 

Save the date

Pit Bike Pierwsze Starcie na Asfalcie
13 kwietnia 2019,
Toruń Awix Racing Arena (ul. Pera Jonssona 7, 87-100 Toruń)
Start. godz. 12:00

zobacz galerię

Zobacz również:
Z początkiem sezonu, na grupach i formach motocyklowych następuje prawdziwy wysyp postów o treści "zgubiłem tablicę rejestracyjną". Jak to się dzieje, że mimo tylu doświadczeń pokoleń motocyklistów wciąż popełniamy te same błędy?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA