Styl według Triumpha - odzież i akcesoria

Triumph zawsze wyznaczał trendy stylu motocyklowego, a jego wyjątkowy klimat inspirował m.in. gwiazdy kina i twórców filmów.

W liczącej ponad wiek historii firmy poszczególne modele Triumpha stawały się ikonami, które są rozpoznawalne przez motocyklistów na całym świecie. Tym ikonom towarzyszą postacie i charaktery, które na kinowym ekranie i niejednokrotnie w życiu prywatnym podkreślały styl Triumpha w klimacie Rebel.

W 1953 r. na ekrany kin wszedł kultowy obecnie film „The Wild One” z Marlonem Brando w głównej roli, w której wcielił się w rolę szefa gangu motocyklowego. Do jego postaci i tamtych czasów odwołują się serie ubiorów codziennych, jak i do jazdy, wystylizowane w klimacie Vintage. Za przykład niech posłuży skórzana kurtka BRMC (Black Rebel Motorcycle Club) wykonana na licencji Brando Estate. Grafika zdobiąca plecy jest kopią barw filmowego klubu BRMC.

Jedna ikona kina i popkultury ...inspirowała kolejną. Przykładem takiego postępowania był James Dean, który – zafascynowany kreacją Marlona Brando – kupił najpierw ówczesnego Tigera, a następnie Trophy TR5, na bazie którego stworzył replikę motocykla wykorzystanego w filmie „The Wild One”.

Fascynacja Jamesem Deanem i jego stylem życia posłużyła firmie Triumph do nadania jednej z kurtek nazwy „James Dean”, która podobnie jak ubiory hołdujące Marlonowi Brando idealnie wpasowuje się w klimat Rebel.

Triumph - odzież i akcesoria
Triumph - odzież i akcesoria
Triumph - odzież i akcesoria
Kurtka Adventure Mesh to propozycja na on- i off-road w cieplejsze dni. Coś dla pań – kurtka Trinity Shot 4 Colour. Spodnie i kurtka Tornado, czyli zero obsuwy.
     

Największa seria ubiorów inspirowanych gwiazdami kina i estrady jest sygnowana logo Steve McQueen. Wszyscy pamiętają kultową scenę z filmu „Wielka ucieczka”– skok przez zasieki na Triumphie. Scena nakręcona bez dublera jest na tyle realistyczna, że do dziś intryguje i czyni z aktora największą ikonę związaną z marką Triumph.

Aktor był prawdziwym hardkorowcem i w niczym nie przypominał obecnych celebrytów. Jego pasją były motocykle i samochody, jak również zmagania motocyklowe w najtrudniejszych rajdach, takich jak Sześciodniówka. Jako wspomnienie tego wydarzenia, Triumph wprowadził do kolekcji kurtkę o nazwie Steve McQueen Special Edition, która jest repliką ubioru, w którym startował McQueen. Na pierwszy rzut oka wygląda jak sterany drelich, ale to nowoczesny materiał Brixton 600D z wodoodporną i oddychająca membraną.

Ale Triumph nie zapomina ...również o użytkownikach modeli sportowych, turystycznych i roadsterów. W tym celu od kilku lat Brytyjczycy współpracują z włoskim Alpinestars, co skutkuje seriami podwójnie brandowanych ubiorów Triumph-Alpinestars. Oczywiście fani marki oprócz koszulek i bluz lubią też gadżety, których w ofercie Triumpha nie brakuje: zegarki, breloczki, naszywki, kubki i wiele, wiele innych.

Część wzorów, nie tylko z limitowanych edycji, upamiętnia wydarzenia i osoby związane z motocyklami Triumpha. Wśród nich znajdziecie replikę słynnego T-shirtu Boba Dylana, w którym muzyk pozował na okładce albumu „Highway 61 Revisited” z 1965 r., lub „The Boss”, czyli T-shirt noszony przez Bruce’a Springsteena w latach 70.

Dla wielbicieli stylu Heritage związanego z wydarzeniami motocyklowymi są do wyboru: T-shirt „Slippery Sam”, zaprojektowany, aby przypomnieć legendarny zmodyfikowany model motocykla Trident (o tej samej nazwie), który w latach 1971-1975 corocznie wygrywał zawody TT na wyspie Man w kategorii 750 cm3; T-shirt Big Bear – zainspirowany jednym z najtrudniejszych rajdów odbywających się w USA, w którym w 1958 roku 5 pierwszych miejsc zajęli zawodnicy na TR6; T-shirt Catalina – poświęcony Catalina Island Grand Prix rozgrywanym w latach 1951- 1958, podczas którego takie legendy, jak Bud Ekins, wygrywały na motocyklach marki Triumph.

Triumph co roku ... uzupełnia kolekcje ubiorów o koszulki, bluzy, kurtki i akcesoria upamiętniające największe gwiazdy związane z marką Triumph.

REKLAMA