Szkolenie Motocykl Action Team – 22 lipca [GALERIA I FILM]

Żar lejący się z nieba, ćwiczenia, pot i wysiłek. Uczestnicy szkolenia nie mieli lekko, a mimo to do domu wrócili z uśmiechami od ucha do ucha. Jak to możliwe?

W niedzielę, 22 lipca, odbyło się piąte w tym roku szkolenie techniki jazdy zorganizowane przez Motocykl Action Team. Wzięło w nim udział dwudziestu jeden motocyklistów, którzy doskonalili swoje umiejętności pod okiem trzech instruktorów.

Rozpoczęliśmy od podziału na grupy, by chwilę później, dzięki przedstawicielowi Modeki, dowiedzieć się dlaczego ciuchy motocyklowe są tak ważne i jak je dobierać. Tuż po prezentacji odbyła się część teoretyczna, czyli godzinny wykład instruktora na temat prawidłowej pozycji na motocyklu, operowania gazem, wybierania optymalnego toru jazdy i nie tylko. To ważna część szkolenia przygotowująca do jazdy po torze. Zanim jednak uczestnicy rozpoczęli praktykę, zapoznali się z ofertą marki Bajaj, a dokładnie z ich flagowym modelem Dominar 400. Największym zaskoczeniem dla wszystkich była cena nowej maszyny - 14 999 zł. 

Praktyka czyni mistrza,

10 szkoleń za nami, a to dopiero początek!

dlatego na naszym szkoleniu trwa najdłużej, bo aż 5 godzin. Używanie przeciwskrętu, właściwe pokonywanie zakrętów, panowanie nad motocyklem w sytuacjach awaryjnych (hamowanie, omijanie przeszkody), jazda poniżej progu równowagi - to tylko niektóre z wykonywanych ćwiczeń.

Na koniec każdego szkolenia na uczestników czeka trochę zabawy i szaleństwa, czyli jazda pełną nitką toru. Coraz szybciej pokonywane zakręty, przytarte podnóżki i uśmiechy na waszych twarzach to dowód, że nasze szkolenia przynoszą efekty.

Szkolenie to świetna okazja do polatania nowiutkim Bajajem Dominar 400. Indyjskie testówki to maszyny, które gwarantują super zabawę na torze Łódź.

A co z pogodą? Słońce nas lubi… aż za bardzo. 22 lipca było naprawdę gorąco, bo temperatura sięgała 28 stopni w cieniu. Na szczęście klimatyzowany budynek Toru Łódź pozwolił na odpoczynek w przerwach pomiędzy sesjami. Nie było mowy o odwodnieniu, bo pragnienie ugasiły herbatki Soti, o energię zadbały napoje Monster Energy, a o kondycję łańcuchów Silkolene.

Szkolenie zakończyliśmy wręczeniem certyfikatów z upominkami, zbiciem piątki i zdjęciem grupowym, które ukaże się w najbliższym wydaniu miesięcznika Motocykl.

Z częścią z Was widzimy się już niebawem na drugim stopniu Motocykl Action Team. Reszcie życzymy szerokości!

Zapisy na drugi poziomhttps://www.motocykl-online.pl/action-team-level2

Zobacz również:
REKLAMA