Techniki bezpiecznej jazdy

19 sierpnia odbyło się drugie Szkolenie z techniki bezpiecznej jazdy na Torze Poznań, którego współorganizatorem była sieć salonów Motorismo. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem dwóch instruktorów Jacka Molika i Artura Wajdy.

techniki_bezpiecznej_jazdy_poznan065.jpg
techniki_bezpiecznej_jazdy_poznan067.jpg

Próba hamowania i przyspieszania, praktyczne używanie tylnego hamulca, zmiana kierunku jazdy, „test łosia” i jazda w łuku, ale również kurs udzielania pierwszej pomocy ofierze wypadku motocyklowego, to ćwiczenia, które mogą uratować życie tobie lub twoim bliskim. I tak przez cały dzień na torze w Poznaniu.

„Celowo dopisujemy się do akcji promujących zmianę wizerunku motocyklistów. Świadomość, że za kierownicą motocykla w kasku i kombinezonie siedzieć może każdy: sprzedawca, polityk, przedszkolanka, którzy są również pasjonatami motocykli, zmienia negatywne nastawienie do nich i bezpośrednio wpływa na jakość kontaktów na drodze. Zakup odpowiedniej odzieży i udział w takich szkoleniach, jest inwestycją w bezpieczeństwo. Motocyklista musi zadbać o siebie sam, nie ma poduszki bezpieczeństwa, strefy bezpiecznego zgniotu itp., musi za to mieć ogromną wyobraźnię i pomoże mu w tym udział w naszym szkoleniu. Szeroko to komunikujemy, aby pozostali uczestnicy ruchu drogowego, mieli świadomość, że motocykliści też dbają o bezpieczeństwo.” - mówi Joanna Sobiecka kierownik marketingu Motorismo.

Ponad 90 motocykli oraz zadowoleni motocykliści, którzy wiele się nauczyli. „Sytuacje, które mogłem tu przećwiczyć, tak naprawdę mogą zdarzyć się w każdej chwili, a ja wiem, jak powinienem zareagować. Poczułem swój motocykl, a dzięki temu, że kilkakrotnie powtarzałem ćwiczenia, wiem na co mnie stać i ile mogę sobie pozwolić na drodze. To była doskonała szkoła i doskonała impreza” – powiedział jeden z uczestników.
Przyczyną ponad 50% wypadków motocyklowych jest nadmierna prędkość, czyli niedostosowanie jazdy do umiejętności, Motorismo ma nadzieję poprawić tę statystykę podnosząc świadomość motocyklistów.

Więcej znajdziecie na www.motorismo.pl


techniki_bezpiecznej_jazdy_poznan069.jpg
techniki_bezpiecznej_jazdy_poznan068.jpg

Zobacz również:
REKLAMA