Test blokady motocyklowej Abus Detecto 8077

Jeśli twoja maszyna jest szczególnie wartościowa lub masz do niej ogromny sentyment zaopatrz się w blokadę motocyklową Abus Detecto 8077. Choć nie należy do tanich, to zapewni bezpieczeństwo twojemu motocyklowi i będzie cieszyć solidnym wykonaniem. 

Producent obiecuje: Blokada banalnie prosta w obsłudze: wystarczy założyć na tarcze, wsunąć trzpień, przekręcić klucz i gotowe. Trzpień o średnicy 13 mm, korpus i inne ważne elementy konstrukcyjne wykonano ze specjalnej stali hartowanej. Czujniki wykrywają uderzenia i najdrobniejsza zmianę położenia blokady w dowolnym kierunku. Alarm o głośności minimum 100 dB przez 15 sekund, po czym urządzenie ponownie się uzbraja. 2 klucze w komplecie, w tym jeden z dioda LED. Zasilanie: dwie baterie AAA (w zestawie). Praktyczna sakwa transportowa.    

 

Sprawdziliśmy: Blokada należy do zaczepno-obronnych. Zaczepna, bo łatwo zaczepia się na tarczy hamulcowej, a obronna, bo 835 gramów hartowanej stali działa lepiej niż paralizator – trzeba się tylko dobrze zamachnąć. Ten sprzęt jest naprawdę znakomicie wykonany. Przez ponad pół roku dzień w dzień blokada była kilka razy zakładana na tarcze. Dziś nie widać na niej nawet najmniejszego zadrapania! Abus oduczył parę  osób głupiego zwyczaju obmacywania cudzego motocykla. Najpierw krótkim, ale głośnym alarmem mówił: „Odczep się!”. Jeśli to nie pomagało, na 15 sekund włączał się alarm (ponad 100 dB!). Kluczyk ze świecąca dioda ułatwia otwieranie blokady i przyda się nie tylko podczas nocy polarnych. Ciągle nie możemy pogodzić się z ceną: 590 zł to fura szmalu, niemniej jakość wykonania gwarantuje, ze to zakup na wiele lat. Gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo motocykla, nie ma co się zastanawiać.    

Cena: 590 zł
 

Zobacz również:
REKLAMA