Test kamerki HD Go Pro Hero Motorsports

Choć kamerka Go Pro Hero Motorsports bardziej nadaje się do samochodów i quadów, to za dodatkowe 99 zł za uchwyt równie łatwo zamontujesz ją na swoim motocyklu. Chwalimy ją za łatwość obsługi. 

Producent obiecuje: Kamera do ekstremalnych zastosowań, nagrywająca w HD. Można ją przyczepić do kasku, zbiornika paliwa, gmola czy innego elementu motocykla, a także do skutera, quada czy samochodu. Maksymalna rozdzielczość: 1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Do wyboru pięć rozdzielczości obrazu (przy 720 pikselach 60 klatek na sekundę). Go Pro potrafi również robić zdjęcia w rozdzielczości 5 Mpix. W skład zestawu wchodzą kamera, wodoodporna obudowa, bateria, zestaw przylepców (2 do powierzchni wypukłych i 3 do płaskich), uchwyt z przyssawką, uchwyt typu J-hook, 2 przedłużki.

Za dodatkowe 419 zł możesz kupić montowany z tyłu ekran — warto. 
Taki patent pozwala przykleić kamerkę do kasku, zbiornika paliwa czy owiewki. 
Za najlepiej pasujące do motocykla mocowanie trzeba wyskoczyć z 99 zł.
 Za dodatkowe 419 zł możesz kupić montowany z tyłu ekran — warto.   Taki patent pozwala przykleić kamerkę do kasku, zbiornika paliwa czy owiewki.   Za najlepiej pasujące do motocykla mocowanie trzeba wyskoczyć z 99 zł.
     

 Sprawdziliśmy: Zestaw Motorsports bardziej nadaje się do samochodów i quadów. Żeby go lepiej przystosować do motocykli, za 99 zł dokupiliśmy uchwyt umożliwiający montaż kamery na kierownicy czy gmolu. Jej obsługa jest dość prosta — po kilku nagraniach można spokojnie się obejść bez instrukcji. Kamera ma dwa przyciski (wł./wył. zasilanie oraz rozpoczynający/ kończący nagranie). Ich kombinacja pozwala m.in. zmieniać rozdzielczość i przełączać w tryb aparatu. Obiektyw jest szerokokątny – przy 1080 pikselach kąt widzenia wynosi 127 stopni a przy mniejszych rozdzielczościach zwiększa się do 170. Żeby ułatwić nagrywanie, dokupiliśmy monitor. Dzięki niemu łatwiej poruszać się w menu oraz można zobaczyć na żywo podgląd nagrania. Kartę SD trzeba dokupić; polecamy 32 GB. Kamerę ładuje się przez wejście USB w komputerze. Mikrofon mono nie poraża jakością dźwięku. W ciągu całego czasu ekploatacji nic się nie wydarzyło. Wytarła się jedynie farba na przyciskach. Nasze Go Pro ma tym trudniejsze życie, że jest używane przez kilka osób. Największą jego wadą jest cena, ale od kiedy pojawiła się 2., pierwsze Go Pro potaniało. Jeśli chcesz kręcić filmy, warto wyskoczyć z 1299 zł.     

Cena: 1299 zł
 

REKLAMA