Test kasku Shoei Hornet Sonora TC8

Podczas dwuletniego testu, jaki w naszej redakcji przeszedł kask Shoei Hornet Sonora TC8, nie stwierdziliśmy żadnych poważnych wad charakteryzujących ten model. Jest wygodny, lekki i starannie wykonany. 

Producent obiecuje: Kask typu enduro. Skorupę wykonano z sześciowarstwowego multikompozytu, ma podwójne wypełnienie EPS z materiałów o różnej gęstości. Wyposażony w stabilizator redukujący drgania i unoszenie kasku przy wyższych prędkościach, wielofunkcyjną wentylację z regulowanymi wlotami w górnej i czołowej części kasku oraz na szczęce. Są też osobne wloty wentylacji wyposażonej w pinlock szyby. Wyjmowane wnętrze, wymienne chick pady, zapięcie typu podwójne D. Rozmiary skorupy: od XXS do XXL. Waga 1480 g.  

 

 

Sprawdziliśmy: Ten ładny i kształtny garnek świetnie nadaje się do turystyki, daje radę w terenie, a po odpięciu daszka może robić za integrala na sprzęty typu streetfighter. Jest bardzo starannie wykonany, a zastosowane materiały są świetnej jakości, co jednak przy tej półce cenowej nie dziwi. Za względu na dość wydatną szczękę i kości policzkowe miałem pewien problem z dopasowaniem, na szczęście w ofercie są wymienne cheeckpady i po zainstalowaniu najcieńszych (rozmiar 31) nie robiłem za karpia. Garnek jest wygodny i lekki, ale ze względu na daszek nie jest cichy. Dobra wentylacja. Tu przydawała się szyba, bo czasami jeżdżę w okularach, co utrudnia użycie gogli. Niestety, na okulary miejsca jest w nim niewiele. Miłośnicy ostrzejszej jazdy w terenie woleliby zapewne dłuższy daszek. Mnie bardziej przeszkadzała zaparowująca w zimne dni szyba i fakt, że da się ją ustawić tylko w czterech pozycjach i nie można jej lekko uchylić. Ponieważ przez dwa lata testu garnek nie zaliczył spektakularnej gleby, nie wiadomo, jak chroni. Ale skoro spełnia normę bezpieczeństwa ECE 22/05, więc stresu nie ma. Ocena super za brak poważniejszych wad.    

plus Wloty powietrza na szczęce ułatwiają życie latem.    

minus Szybę trudno lekko uchylić, bo mechanizm ma bardzo duże skoki. 

Cena: 2499 zł
 

REKLAMA