Test rękawic Macna Borax

Rękawice Macna Borax mają za sobą długi test w naszej redakcji. Choć nie są pozbawione małych niedociągnięć, ogóle wrażenie jest bardzo pozytywne. 

Producent obiecuje: Całoroczne rękawice skórzano-tekstylne, wyposażone w wodoodporną membranę Raintex i ocieplenie Thermolite. Gumowe ochraniacze na kostkach, poduszki na dłoni, nadgarstku i u nasady kciuka. Mankiety na rzep i pasek regulujący na nadgarstku. Na palcu wskazującym wycieraczka. Rozmiary: XS-XXL.

 

Sprawdziliśmy: Choć rękawice służą już grubo ponad rok, nie widać na nich prawie żadnych śladów użytkowania. Są bardzo dobrze wykonane, stanowią dobre połączenie materiału R-Tech i miękkiej koziej skóry. Choć w lecie jest w nich trochę za gorąco, świetnie nadają się na jesienne i wiosenne pojeżdżawki. Zima to dla nich trochę za dużo. Dają radę nawet w lekkim deszczu, jednak jeśli nadziejemy się na poważną ulewę, membrana potrafi klęknąć i jedyne, co wtedy ratuje, to miękkie ocieplenie. Przydatna, choć nieco za krótka jest wycieraczka na palcu wskazującym. Palce rękawicy mają odpowiednią szerokość – nie są za luźne i dają dość pewny chwyt, jednak ich zakończenie „na kwadratowo” nie do końca jest wygodne. Podobnie jest z długością palców – jak na ten rozmiar mogłyby być odrobinę dłuższe. Ważną zaletą jest to, że podczas ściągania rękawicy ocieplenie pozostaje na miejscu, a nie wywleka się na zewnątrz. Na wnętrzu dłoni brakuje nieco wszywki poprawiającej chwyt (np. z clarino lub zamszu), bo mokra skóra bywa śliska. Rękawice są trwałe i dobrze izolują od zimna oraz deszczu. To solidny produkt i za tę cenę jest godny polecenia.    

Cena: 318,99 zł
 

Zobacz również:
REKLAMA