Test spodni tekstylnych Modeka Cool Black

Spodnie tekstylne Modeka Cool Black zakończyły 12-miesięczny test w naszej redakcji z oceną dobrą. Są wygodne, dobrze leżą i odbijają promienie słoneczne dając poczucie komfortu w upalne dni.  

Rozpoznanie: oddychające, wodo- i wiatroodporne spodnie turystyczne z cordury o gęstym splocie. Dzięki technologii TFL Cool Black odbijają zamiast pochłaniać promieniowanie słoneczne. Wypinana membrana Sympatex i ocieplenie Outlast Cynix. System wentylacji, w kroku skórzana wstawka, komplet termoplastycznych protektorów Sas-Tec oraz odblaski. Ściągacze i szelki umożliwiają dopasowanie do sylwetki. Dostępne w rozmiarach od XS do 4XL (dodatkowo KM-K5XL, czyli ze skracanymi nogawkami).   

 

Naszym zdaniem: w chłodne dni podpinka wywiązała się z zadania, ale nieco krępowała ruchy. Po jej wypięciu jednak człowiek czuje się swobodnie niczym w bojówkach. Są wygodne i ładnie leżą na tyłku. Dzięki odbijającej słońce tkaninie i wentylacji na udach nawet w upał „klejnoty” cieszą się komfortem. Przeszkadzało mi, że zapinają się nie na haczyk i nap rozpina się pod naporem brzucha. Mimo dość intensywnego użytkowania, jedynym śladem zużycia jest obłażący odblask na prawej nogawce.    

plus Wentylacja na udzie latem ułatwia życie.

plus Kolana chronią solidne ochraniacze. 

minus Po praniu zaczął odłazić odblask na prawej nogawce.    

Gwiazdki oceny
Cena: 1260 zł
 

Zobacz również:
REKLAMA