Test zestawu turystycznego Modeka Denali

Oto nasze wnioski po niemal roku testowania zestawu ubrań turystycznych Modeka Denali. Wygoda i solidność to słowa klucze. 

Producent obiecuje: Kurtka i spodnie wykonane z poliamidu i cordury. Są oddychające oraz wodoi wiatroodporne. Mają wypinane membrany Humax Z-Liner, wypinane ocieplenia i system wentylacji Air Flow. Kurtka ma regulowane protektory SaS-Tec; barkowe i łokciowe spełniają normę EN 1621-1, a ochraniacz pleców normę EN-1621-2. W spodniach zastosowano wstawki z kevlaru, regulowane ochraniacze kolanowe SaS-Tec i protektory biodrowe YF, także z certyfikatem EN 1621-1. Zachowanie czystości ułatwia impregnacja Nanotex. Rozmiary: kurtka XS-10 XL, KS-K5XL (skracane rękawy), LS-L4XL (przedłużane rękawy), spodnie: XS-5XL, KS-K5XL (skracane nogawki), LS-L4XL (przedłużane nogawki).

Dla jadących w tropiki rewelacja – odpinasz kieszeń i klatę owiewa ci pęd powietrza.   
Przyjemny w dotyku kołnierz ma regulowane w pięciu położeniach zapięcie.   
U góry nap, u dołu haczyk – dla brzuchatych bez sensu. Gdyby zastosowano dwa haczyki, spodnie nie odpinałyby się co chwila.  
Dla jadących w tropiki rewelacja – odpinasz kieszeń i klatę owiewa ci pęd powietrza.    Przyjemny w dotyku kołnierz ma regulowane w pięciu położeniach zapięcie.    U góry nap, u dołu haczyk – dla brzuchatych bez sensu. Gdyby zastosowano dwa haczyki, spodnie nie odpinałyby się co chwila.  
     

Sprawdziliśmy: Ładne, wygodne i bardzo solidnie wykonane ciuchy turystyczne, pasujące do niemal każdego motocykla. Rzepy i zamki działają dobrze, nic się nie pruje ani nie obrywa. Impregnacja Nanotex ułatwia czyszczenie: poległe robale i inne zanieczyszczenia nie przyklejają się do materiału. Wystarczy przetrzeć wilgotną gąbką i z głowy. Kurtka ma rozbudowaną wentylację: po dwa wloty na rękawach, trzy na plecach, dwa na ramionach oraz schowane pod odpinanymi kieszeniami, dwa duże wloty na klacie. Irytować może bliskie usytuowanie zamków, przez co, mając na dłoniach rękawice, zdarzało mi się – zamiast otworzyć kieszeń – po prostu ją odpiąć. Plus za regulacje obwodu pasa i rękawów, a także za miękko wyściełany kołnierz. Spodnie są obszerne, więc nawet z membraną i podpinką zapewniają swobodę ruchu. Zamki na nogawkach są łatwo dostępne, a spore kieszenie na udach przydatne. Jedyne, co może wkurzać brzuchaczy, to zapięcie nad rozporkiem: u góry nap, niżej haczyk: wystarczy lekki nacisk mięśnia piwnego, pstryk nap się rozpina. Trzeba się do tego przyzwyczaić albo za każdym spinać kurtkę ze spodniami.   

Cena: kurtka 1160 zł, spodnie 820 zł
 

 

Zobacz również:
REKLAMA