[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

The Distinguished Gentleman's Ride, Wrocław 2018

W tym roku w samym tylko Wrocławiu zebrano kwotę 2 275 dolarów! 

Fot. Adrian Szymski/brodatefoto.wordpress.com 

Dopisała pogoda, dopisała frekwencja, a utrzymywanym do ostatniego momentu miejscem wspólnego spotkania stało się Narodowe Forum Muzyki. W tym roku, we Wrocławiu, na The Distinguished Gentleman's Ride przyjechało ponad 200 uczestników, którzy łącznie zebrali kwotę 2 275 dolarów. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na walkę z nowotworami wśród mężczyzn. Po wspólnej paradzie przez miasto, tegoroczna edycja DGR zakończyła się piknikiem w siedzibie Unikat Motorworks.  To tu odbył się koncert wrocławskiego gitarzysty i kompozytora - Michała Zygmunta. O dobrą kondycję uczestników zadbała ekipa z  Food Think Tank, która zaserwowała jedzenie, kawę i zimne napoje.

The Distinguished Gentleman's Ride...

...to charytatywna impreza, która w tym samym terminie odbywa się w ponad 650 miastach na całym świecie. Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney, w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z nowotworem. Z roku na rok projekt zrzesza coraz większą ilość osób, tym samym zbierając coraz to większe datki na walkę z rakiem prostaty. W zeszłym roku 94 tysięcy uczestników, w prawie 600 miastach, rozsianych w 92 krajach uzbierało na całym świecie zebrało ponad 4,85 mln dolarów na walkę z nowotworami.

REKLAMA

DGR to święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie: www.gentlemansride.com

Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkową ideą całego spotkania, jest to by był on utrzymany w klasycznym stylu. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury, koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących nie zawsze pozytywnego wizerunku  motocyklistów. Udział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne.


zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij