The Distinguished Gentleman's Ride, Wrocław 2018

W tym roku w samym tylko Wrocławiu zebrano kwotę 2 275 dolarów! 

Motor Presse Polska
Fot. Adrian Szymski/brodatefoto.wordpress.com 

Dopisała pogoda, dopisała frekwencja, a utrzymywanym do ostatniego momentu miejscem wspólnego spotkania stało się Narodowe Forum Muzyki. W tym roku, we Wrocławiu, na The Distinguished Gentleman's Ride przyjechało ponad 200 uczestników, którzy łącznie zebrali kwotę 2 275 dolarów. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na walkę z nowotworami wśród mężczyzn. Po wspólnej paradzie przez miasto, tegoroczna edycja DGR zakończyła się piknikiem w siedzibie Unikat Motorworks.  To tu odbył się koncert wrocławskiego gitarzysty i kompozytora - Michała Zygmunta. O dobrą kondycję uczestników zadbała ekipa z  Food Think Tank, która zaserwowała jedzenie, kawę i zimne napoje.

The Distinguished Gentleman's Ride...

...to charytatywna impreza, która w tym samym terminie odbywa się w ponad 650 miastach na całym świecie. Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney, w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z nowotworem. Z roku na rok projekt zrzesza coraz większą ilość osób, tym samym zbierając coraz to większe datki na walkę z rakiem prostaty. W zeszłym roku 94 tysięcy uczestników, w prawie 600 miastach, rozsianych w 92 krajach uzbierało na całym świecie zebrało ponad 4,85 mln dolarów na walkę z nowotworami.

DGR to święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie: www.gentlemansride.com

Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkową ideą całego spotkania, jest to by był on utrzymany w klasycznym stylu. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury, koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących nie zawsze pozytywnego wizerunku  motocyklistów. Udział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne.


Zobacz również:
REKLAMA