TomTom Go Navigation: nawigacja GPS w smartfonie

Poszukując dobrej nawigacji na motocykl, warto pomyśleć o nowoczesnej alternatywie w postaci aplikacji na smartfon, który zawsze masz przy sobie. TomTom Go Navigation oferuje częste aktualizacje map i pracę w trybie offline.

Tom Tom Go Navigation shutterstock

Nawigacja GPS do motocykla nie musi zajmować dużo miejsca. Zapomnij też o zakupie dodatkowego urządzenia. Dzięki aplikacji TomTom Go Navigation uzyskasz dostęp do bardzo dokładnych i stale aktualizowanych map, bieżących informacji o korkach, a w razie potrzeby także do trybu offline, pozwalającego na skuteczne prowadzenie do celu bez wykorzystywania transmisji danych. A to tylko niektóre z korzyści.

Nawigacja w trybie offline

Po pierwsze TomTom Go Navigation jest wyposażona w szczegółowe mapy 3D, które przechowywane są w pamięci telefonu. Dzięki temu skuteczne prowadzenie do celu możliwe jest nawet w trybie offline. Pomaga to nie tylko oszczędzać pakiety danych internetowych, ale też pozwala korzystać ze wskazówek nawigacji na terenach o słabym zasięgu sieci komórkowych.

Unikaj korków i utrudnień

Po podłączeniu do internetu, kierowca uzyskuje z kolei szereg dodatkowych możliwości. Jedna z nich to funkcja TomTom Traffic, dostarczająca dokładnych i wiarygodnych informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Pozwala ona uniknąć korków i utrudnień, na bieżąco śledząc zmiany w natężeniu ruchu na trasie i podając alternatywne trasy dojazdu do celu.
Funkcja TomTom Speed Cameras to z kolei pożądana przez kierowców i przydatna funkcja, informująca o stojących przy drodze punktach kontroli prędkości, tym samym pozwalająca zwrócić uwagę na przestrzeganie ograniczeń na danym odcinku drogi.

Zawsze na bieżąco

TomTom Go Navigation to aplikacja, która oferuje częstą, bo cotygodniową aktualizację map. To ogromna zaleta w porównaniu do wspomnianych nawigacji – zakupionych jako dodatkowe urządzenie. Cotygodniowe aktualizacje mobilnej aplikacji są dla użytkownika praktycznie bezobsługowe, a pomagają unikać nowo zablokowanych pasów ruchu, aktywnych prac drogowych, świeżo otwartych odcinków dróg czy innych przeszkód, powodujących opóźnienia i niepotrzebny stres.

Bezpieczne i czytelne prowadzenie

Aplikacja TomTom GO Navigation jest intuicyjna w obsłudze i wyposażona w wiele innowacyjnych funkcji, które pomagają nawet mało doświadczonemu kierowcy w bezpiecznym dotarciu do celu, w zupełnie obcym dla niego mieście czy regionie. Czytelny pasek trasy pokazuje precyzyjny czas dotarcia do celu, a asystent pasa ruchu prowadzi kierowcę jak po sznurku. Moving Lane Guidance pomaga wybrać odpowiedni pas i nie pozwala przeoczyć właściwych zjazdów z autostrady lub skrętów na skrzyżowaniu, przez powiększenie pasa ruchu przy zbliżaniu się do miejsca manewru.

Więcej możliwości

Dodatkowe funkcje map w aplikacji TomTom GO Navigation umożliwiają użytkownikowi dodawanie nowych i usuwanie niewykorzystywanych regionów map, co pozwala ograniczyć ilość używanej pamięci telefonu.

TomTom GO Navigation udostępnia też zestaw usług online, w tym TomTom Online Search and Routing, która ułatwia wyszukiwanie miejsca docelowego i czyni je intuicyjnym.

Aplikację TomTom GO Navigation pobrać można ze sklepów App Store, Google Play oraz Huawei AppGallery. Co więcej, od niedawna TomTom umożliwia korzystanie z nawigacji poprzez platformę CarPlay, wyświetlając mapę na ekranie samochodu.

Co istotne, aplikacja TomTom GO Navigation nie zawiera reklam. Producent oferuje 30-dniową bezpłatną wersję próbną, a następnie użytkownicy mogą wykupić subskrypcję w wysokości 57,99 zł za dwanaście miesięcy, 39,99 zł za sześć miesięcy lub 8,99 zł za miesiąc. Subskrypcje te można zakupić bezpośrednio w Google Play, App Store i Huawei AppGallery.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA