[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.0

Wakacje z duchami III czyli zlot motocyklowych podróżników

W weekend 15 -16 września na zamku Carolath w Siedlisku odbył się zlot motocyklowych podróżników "Wakacje z duchami III". O tym co się na nim działo dowiecie się z relacji naszego czytelnika.

Grupa motocyklowych kumpli z Nowej Soli i okolic, znana pod nazwą Motozwierzyniec lub po prostu 226, pod koniec tego lata, po raz trzeci zaaranżowała spotkanie podróżnicze – „Wakacje z Duchami” na zamku Carolath w Siedlisku. Motocykliści z 226, będący organizatorami Zlotów w Zwierzyńcu oraz Motomikołajków, właśnie z „Duchów”, są chyba najbardziej dumni.

Impreza odbywa się w pięknej, na co dzień niedostępnej lokalizacji, jaką stanowi prywatny zamek Carolath i przyległe mu tereny usytuowane na wysokim brzegu rzeki Odry. Na imprezę, oprócz zaproszonych lokalesów, przyjeżdżają motocykliści z całej Polski. Podróżniczki i podróżnicy, którzy na swoich motocyklach zjeździli kawał świata, teraz rozbijają swoje namioty wokół ruin starego zamczyska. Dookoła roztacza się wspaniały widok. W dzień kolorowe namioty i zieleń pięknie kontrastują z czerwonymi cegłami, a w nocy specjalnie oświetlone na tę okazję ściany zamku i płonące beczki wprowadzają nastrój do snucia długich opowieści.

REKLAMA


W takich warunkach spotykają się podróżnicy i marzyciele, by posłuchać i pooglądać slajdowisk wyświetlanych nocą na murach zamku. W tym roku prezentację zdjęć rozpoczął Zbyszek vel Johny swoją szybką, bo wykonaną w zaledwie tydzień objazdówką Polski. Martyna vel Mongołek opowiedziała, wpatrzonym w ekran słuchaczom, o swoich przygodach w drodze na Przylądek Północy – Nordkapp. Świetnej prezentacji dokonał Sylwek, który okazał się dowcipnym krasomówcą, a podróż jaką odbył nie jednego przyprawiła o dreszcze. Na starym polskim motocyklu SHL, samotnie pojechał do gór Pamiru w Azji Centralnej. Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, dalej były już tylko Chiny! Jednak najdłuższą, bo dwumiesięczną podróż odbył Krzysiek vel Banan na motocyklu Honda Transalp. Samotnie objechał 12 krajów, a dotarł, aż do Mongolii. Moc przygód, napotkani ludzie, przez co opowieści tych słuchało się z zapartym tchem. Na przykład o tym, jak można jechać i przez 800 kilometrów szukać miejsca na rozbicie namiotu. To dalej niż Polska długa i szeroka, a wokół tylko bagna i mokradła. Tą opowieścią Krzysiek zasłużył sobie na nagrodę główną, jedną z ufundowanych dla każdego prelegenta przez sklep eTraper.pl wespół z marką Bergson. Prezentacje były clou „Wakacji z Duchami”, ale motocykliści z 226 dla swoich gości przygotowali również inne atrakcje.


Tradycją imprez organizowanych przez Motozwierzyniec, są dwie wycieczki motocyklowe. Wycieczka turystyczna wiodła szlakiem zabytkowej architektury Wzgórz Dalkowskich, a zakończyła się ciastem i kawą na rynku w Bytomiu Odrzańskim. Z kolei zwolennicy mocnych wrażeń mogli wybrać wycieczkę off-road, która zakończyła się dla odmiany kilkumetrowymi skokami na piaszczystej odkrywce.

Dla zmęczonych wycieczkowiczów organizatorzy przygotowali obiad, a następnie relaksujące rejsy galarem po Odrze. Wieczorem można było ogrzać się i pośpiewać przy ognisku. Były też pyszne kiełbaski od lokalnego rzeźnika, lane piwo i przede wszystkim dziewczyna z gitarą, która tak rozśpiewała motocyklistów, iż Ci nie mieli czasu spojrzeć w zamkowe okno, w którym z góry na gości spoglądała księżna Adelajda w rozwianej białej sukience. Więcej o imprezach organizowanych przez 226 możecie znaleźć na stronie www.motozwierzyniec.pl


zobacz galerię

Zobacz również:
Na starcie I Bieszczadzkiego Rajdu Motocyklowego "Wilcza Sfora" stanęło niemal 270 żądnych przygód zawodników. Na pierwszy nocny etap zawodnicy wystartowali  w piątek wieczorem.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA