[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
4.3

Wakacje z duchami III czyli zlot motocyklowych podróżników

W weekend 15 -16 września na zamku Carolath w Siedlisku odbył się zlot motocyklowych podróżników "Wakacje z duchami III". O tym co się na nim działo dowiecie się z relacji naszego czytelnika.

Grupa motocyklowych kumpli z Nowej Soli i okolic, znana pod nazwą Motozwierzyniec lub po prostu 226, pod koniec tego lata, po raz trzeci zaaranżowała spotkanie podróżnicze – „Wakacje z Duchami” na zamku Carolath w Siedlisku. Motocykliści z 226, będący organizatorami Zlotów w Zwierzyńcu oraz Motomikołajków, właśnie z „Duchów”, są chyba najbardziej dumni.

Impreza odbywa się w pięknej, na co dzień niedostępnej lokalizacji, jaką stanowi prywatny zamek Carolath i przyległe mu tereny usytuowane na wysokim brzegu rzeki Odry. Na imprezę, oprócz zaproszonych lokalesów, przyjeżdżają motocykliści z całej Polski. Podróżniczki i podróżnicy, którzy na swoich motocyklach zjeździli kawał świata, teraz rozbijają swoje namioty wokół ruin starego zamczyska. Dookoła roztacza się wspaniały widok. W dzień kolorowe namioty i zieleń pięknie kontrastują z czerwonymi cegłami, a w nocy specjalnie oświetlone na tę okazję ściany zamku i płonące beczki wprowadzają nastrój do snucia długich opowieści.

REKLAMA


W takich warunkach spotykają się podróżnicy i marzyciele, by posłuchać i pooglądać slajdowisk wyświetlanych nocą na murach zamku. W tym roku prezentację zdjęć rozpoczął Zbyszek vel Johny swoją szybką, bo wykonaną w zaledwie tydzień objazdówką Polski. Martyna vel Mongołek opowiedziała, wpatrzonym w ekran słuchaczom, o swoich przygodach w drodze na Przylądek Północy – Nordkapp. Świetnej prezentacji dokonał Sylwek, który okazał się dowcipnym krasomówcą, a podróż jaką odbył nie jednego przyprawiła o dreszcze. Na starym polskim motocyklu SHL, samotnie pojechał do gór Pamiru w Azji Centralnej. Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, dalej były już tylko Chiny! Jednak najdłuższą, bo dwumiesięczną podróż odbył Krzysiek vel Banan na motocyklu Honda Transalp. Samotnie objechał 12 krajów, a dotarł, aż do Mongolii. Moc przygód, napotkani ludzie, przez co opowieści tych słuchało się z zapartym tchem. Na przykład o tym, jak można jechać i przez 800 kilometrów szukać miejsca na rozbicie namiotu. To dalej niż Polska długa i szeroka, a wokół tylko bagna i mokradła. Tą opowieścią Krzysiek zasłużył sobie na nagrodę główną, jedną z ufundowanych dla każdego prelegenta przez sklep eTraper.pl wespół z marką Bergson. Prezentacje były clou „Wakacji z Duchami”, ale motocykliści z 226 dla swoich gości przygotowali również inne atrakcje.


Tradycją imprez organizowanych przez Motozwierzyniec, są dwie wycieczki motocyklowe. Wycieczka turystyczna wiodła szlakiem zabytkowej architektury Wzgórz Dalkowskich, a zakończyła się ciastem i kawą na rynku w Bytomiu Odrzańskim. Z kolei zwolennicy mocnych wrażeń mogli wybrać wycieczkę off-road, która zakończyła się dla odmiany kilkumetrowymi skokami na piaszczystej odkrywce.

Dla zmęczonych wycieczkowiczów organizatorzy przygotowali obiad, a następnie relaksujące rejsy galarem po Odrze. Wieczorem można było ogrzać się i pośpiewać przy ognisku. Były też pyszne kiełbaski od lokalnego rzeźnika, lane piwo i przede wszystkim dziewczyna z gitarą, która tak rozśpiewała motocyklistów, iż Ci nie mieli czasu spojrzeć w zamkowe okno, w którym z góry na gości spoglądała księżna Adelajda w rozwianej białej sukience. Więcej o imprezach organizowanych przez 226 możecie znaleźć na stronie www.motozwierzyniec.pl


zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij