Zadbaj o dłonie. Rękawice motocyklowe BMW na chłodniejsze dni.

Sprawne dłonie to jeden z ważniejszych elementów komfortowej i bezpiecznej jazdy. Poznaj rękawice motocyklowe z oferty BMW.

BMW Motorrad

Ludzka dłoń składa się kilkudziesięciu elementów; kości, stawów, ścięgien, więzadeł i spinających je nerwów. Stanowi jeden z bardziej skomplikowanych elementów ludzkiego ciała, a wszelkie jej uszkodzenia są trudne i uciążliwe w leczeniu. Dlatego też dłonie zasługują na szczególną ochronę -  zarówno mechaniczną jak i termiczną. Zobacz jak do tej kwestii podeszli specjaliści z BMW Motorrad.

 

EnduroGuard 2-in-1

Lekkie, wodoszczelne rękawice enduro, w których zastosowano technologię Gore 2-in-1, powstały z myślą o miłośnikach bezdroży i jazdy terenowej. Są lżejsze, krótsze i bardziej miękkie od rękawic turystycznych i stanowią świetne uzupełnienie kombinezonu EnduroGuard.

Rękawice są wyjątkowo wielofunkcyjne, co jest zasługą faktu iż każda z nich posiada dwie komory; górna i dolną (coś jakby rękawica na rękawicy). Górna - PROOF, jest oddychająca, wodo i wiatroodporna dzięki membranie Gore-Tex, i lekkiemu podbiciu z materiału Pikee-Jersey. Dolna - GRIP, zapewnia pewny chwyt, doskonałe czucie i dopasowanie bez zagięć, wszystko za sprawą cienkiej i odpornej na ścieranie skórze kangura z której ja uszyto.  

Warstwę wierzchnią stanowi mieszanina skóry bydlęcej i materiału schoeller-dynatec uzupełniona o wyjątkowo odporny na ścieranie nadruk ceraspace na osłonie kostek i wewnętrznej podstawie dłoni. Wnętrze dłoni to wspomniana już, bardzo odporna na ścieranie, perforowana skóra kangura bez podszewki. Rękawice wyposażono we wzmocnienia na krawędziach dłoni oraz plastikowe osłony kostek wyłożone absorbującą uderzenia pianką.

Opuszki palca wskazującego i kciuka nadają się do obsługi ekranów dotykowych. Na lewym palcu wskazującym umieszczono gumową wycieraczkę. Swobodę ruchu zapewniają strefy streczu na palcach i górnej części dłoni oraz elastyczny materiał na kciukach. Mankiet średniej długości wyposażony w rzep do regulacji szerokości.

EnduroGuard 2-in-1 - lekkie, woddodoporne rękawice dwukomorowe stworzone z myślą o miłośnikach jazdy z dala od utwardzonych dróg. Kolor: czarny/szary, rozmiary: od 6-6,5 do 12-12,5

 

 

Rękawice Two in One

Sportowe rękawice turystyczne z technologią dwukomorową. Górna, PROOF jest wodoszczelna, wiatroszczelna i oddychająca dzięki membranie Gore-Tex. Dolna, GRIP zapewnia wygodny i pewny chwyt bez marszczenia. W celu ich odróżnienia mankiety wykonano w różnych kolorach. 

Wierzchnia część rękawicy uszyta jest z miękkiej skóry bydlęcej i materiału tekstylnego, wewnętrzna strona z odpornej na ścieranie, perforowanej skóry kangura. U nasady kciuka bardzo odporny na ścieranie materiał SuperFabric, z pianką absorbującą uderzenia pod spodem. Podwójna skóra na krawędziach dłoni. Plastikowe ochraniacze kostek, lekka pianka na górnej części palców.

Końcówki palców wskazującego, środkowego i serdecznego wykonane ze skóry, w celu zapewnienia dodatkowej ochrony.

Komora PROOF wyposażona w ogrzewającą, lekką wyściółkę z materiału Pikee-Jersey, chroniącą przed wychładzaniem. Długi mankiet z dużym, miękkim rzepem TPU, rzep do regulacji na nadgarstku. Gumowa wycieraczka przy lewym palcu wskazującym, subtelny pasek odblaskowy 3M na wierzchniej części dłoni. Specjalne, nieuciskowe szwy na palcach od spodu dłoni.

Rękawice zdobią napisy BMW Motorrad na osłonie kostek i palcu wskazującym, napis BMW na rzepie mankietu i niewielkie logo BMW.

BMW Motorrad
Two in One - wielofunkcyjne rękawice sportowo - turystyczne wykonane w technologii dwukomorowej. Kolor: czarny, Rozmiary: 6-6,5 do 12-12,5

 

 

Atlantis wodoszczelne rękawice skórzane

Atlantis to skórzane rękawice nawiązujące stylem do turystycznego kombinezonu o tej samej nazwie. Ich wierzchnią warstwę wykonano z welurowej skóry bydlęcej (0,7-0,8 mm), a wnętrze dłoni ze skóry koziej i cielęcej. Wszystkie elementy skórzane są hydrofobowe (odpychające wodę), a wnętrze wyściela wiatro i wodoszczelna, oddychający membrana Gore-Tex X-Trafit oraz podszewka Jersey.

Pojedynczy mankiet zapinany jest szerokim rzepem. Za dopasowanie i komfort użytkowania odpowiadają pasek z rzepem do regulacji na przegubie oraz elastyczne wstawki streczowe na wierzchu dłoni, przy nasadzie kciuków i palców oraz specjalne, nieuciskające szwy.

Rękawce są dobrze dopasowanie, przyjemne w obsłudze i ciepłe. Za bezpieczeńswo odpowiadają wzmocnienia na krawędziach dłoni i nasadzie kciuka, ochraniacze kostek i palców a także odblaskowe nadruki 3M na wierzchu dłoni.

Zastosowanie specjalnej skóry na opuszkach kciuków i palców wskazujących umożliwia obsługę smartfona i nawigacji, a gumowa wycieraczka na lewym palcu wskazującym ułatwia jazdę w deszczu.

BMW Motorrad
Atlantis - turystyczne, wodoszczelne rękawice skórzane na okres przejściowy. Kolor: antracyt, rozmiary: 6-6,5 do 12-12,5

 

 

Rękawice zimowe ProWinter

Za sprawa świetnej izolacji termicznej te wodoszczelne rękawice świetnie nadają się do jazdy w naprawdę zimne dni. Wnętrze dłoni wykonano z hydrofobowanej skóry koziej przy nasadzie dłoni oraz na kciuku w strefie chwytnej wzmocnionej druga warstwą. Część wierzchnią oraz  mankiet uszyto z Softshellu. Wewnątrz oddychająca, wodo i wiatroszczelna membrana Gore-Tex oraz izolacyjne watowanie Thinsulate, na wierzchniej części dłoni dodatkowo pokryte aluminium, a także flauszowa podszewka ze sztucznych włókien (po wewnętrznej stronie dłoni) i Teddy-Fleece (na wierzchu dłoni).

Przed skutkami wypadku chroni ochronna pianka na kostkach. A czubki palców ze specjalnej skóry Pittard Gripster zapewniają lepszy chwyt. Dla lepszej wygody na całej wierzchniej stronie dłoni zastosowano Strecz. Podwójny (jedna część noszona w rękawie a druga na rękawie kurtki), długi i szeroki mankiet, zapinany jest na zamek błyskawiczny i rzep. Rękawice mają też pasek do regulacji szerokości na przegubach dłoni, gumową wycieraczkę do wizjera oraz wykonaną z jeleniej skóry powierzchnię do wycierania na lewym kciuku.  Co ciekawe, rękawice uszyto w taki sposób, że aby zapobiec męczeniu się dłoni podczas jazdy palce są wstępnie wygięte.

BMW Motorrad
ProWinter - w pełni profesjonalne rękawice zimowe. Kolor czarny, rozmiary: 6-6,5 do 12-12,5.