Zlot Harley-Davidson w Portorož

Po krótkiej przerwie European H.O.G. Rally powrócił do słoweńskiego kurortu Portorož.

Coroczny European H.O.G. Rally organizowany przez Harley-Davidson powrócił w 2022 roku wraz z charakterystycznym rykiem silników V, gdy członkowie klubów Harley Owners Group (H.O.G.), fani Harley-Davidson i posiadacze jednośladów wielu innych marek zjechali do wspaniałego słoweńskiego kurortu Portorož w dniach 9-12 czerwca.

Zalane słońcem nadmorskie miasteczko zostało przekształcone w kawałek motocyklowego nieba, a prawie kilometr nadmorskiej promenady zamieniono w strefę bezpłatnego parkowania motocykli, tworząc niezrównaną kompozycję chromu i barw, która na długo zapadnie w pamięci uczestników i mieszkańców.

 

Zlot Harley-Davidson w Portoroz 2022Harley-Davidson

 

W wydarzeniu, które miało ogromne wsparcie ze strony władz lokalnych, firm i społeczności w Portorož, wzięło udział 47 000 gości i ponad 17 000 motocykli. Ponad 2500 motocykli wzięło również udział w paradzie Harley-Davidson w sobotę 11 czerwca, która przebiegała wśród zjawiskowych krajobrazów na swojej trasie przez miasteczko Koper, dodatkowo wspierana przez aplauz turystów i lokalnych mieszkańców, którzy tłumnie ustawiali się wzdłuż dróg przejazdu, by cieszyć się widokiem nieustającej fali motocykli.

Karen Davidson – córka Williego G. Davidsona i prawnuczka Williama A. Davidsona, jednego z czterech współzałożycieli firmy Harley-Davidson – przyleciała specjalnie z Wisconsin w USA, by powitać motocyklistów. Goście każdego dnia mogli cieszyć się ponad dziewięcioma godzinami muzycznej rozrywki, a zamykający imprezę koncert w sobotni wieczór został uświetniony spektakularnym pokazem sztucznych ogni.

 

Zlot Harley-Davidson w Portoroz 2022Harley-Davidson

 

W piątek w historycznym Magazynie Solnym, który został przekształcony w galerię sztuki motocyklowej, odbył się Custom Bike Show. W pokazie wzięło udział 55 maszyn z ośmiu krajów. Głównym zwycięzcą został Mirko Perugini z Włoch, który zdobył zarówno nagrodę Best in Show, jak i nagrodę publiczności People's Choice Award za swój turkusowy, klasyczny Harley-Davidson 45, w wyjątkowej stylizacji custom.

W strefie Harley-Davidson Expo goście imprezy mieli również możliwość obejrzenia najnowszych motocykli Harley-Davidson z rocznika 2022 i wypróbowania ich na niesamowitych drogach wokół Portorož. W wydarzeniu wzięli udział dealerzy Harley-Davidson z pięciu krajów, a także ponad 25 wystawców z całej Europy.

Kolja Rebstock, wiceprezes regionalny i dyrektor zarządzający w Harley-Davidson regionem EMEA powiedział: „Dziękuję wszystkim naszym klientom i wszystkim, którzy sprawili, że 29. Annual European H.O.G. Rally był tak spektakularną i udaną imprezą. To była radość widzieć motocyklistów Harley-Davidson w całym Portorož, od strefy Expo, głównej sceny, stoisk dealerskich i innych atrakcji, po tysiące naszych motocykli, które stały wzdłuż głównej ulicy. Duch i energia naszej wyjątkowej społeczności Harley-Davidson była dumnie reprezentowana podczas tego wydarzenia w Portorož.”

 

Zlot Harley-Davidson w Portoroz 2022Harley-Davidson

 

Najważniejsze daty do Twojego kalendarza:
• European Bike Week, Faaker See, Austria 6-11 września 2022 r.
• Harley-Davidson 120th Anniversary Festival, Budapeszt, Węgry 22-25 czerwca 2023
• Harley-Davidson Homecoming™, Milwaukee, WI, USA 13-16 lipca 2023 r.

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA