[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Artykuły: Różne

Dyskusja do tematu: Motocykl i prawo: jazda po lesie
Ta zabawa trochę przypomina złośliwego berka: ekolodzy biją na alarm, leśnicy straszą karami i mandatami, a off-roadowcy nie wiedzą, gdzie się podziać. Wyjaśniamy, jak to jest z jeżdżeniem po lasach. Co nam wolno, a za co możemy zostać ukarani? Przejdź do artykułu
    przez pisek,
    2013-01-06 22:23:37

Witam! W przyszłości chcę zostać posiadaczem motocykla cross-owego i mam wiele wątpliwości. Denerwuje mnie sama myśl o przepisach i o konsekwencjach związanych z jazdą po lesie. Rozumiem, że nie wolno niszczyć runa leśnego i oraz wjeżdżać w miejsca szczególnie chronione takie jak parki narodowe. Chodzi mi o drogi leśne takie po których jeżdżą samochody służb leśnych oraz pojazdy wywożące drewno z lasu. Nie są to dróżki między zagajnikami ani ścieżki zwierząt. Moje pytanie jest następujące. Dlaczego nie można wje...więcej

przez geddy,
    2013-02-05 14:18:38

Pisek - w zasadzie wszystko o co pytasz poruszono w artykule. Drogi leśne nie sa drogami w rozumieniu ustawy o drogach takimi jak drogi publiczne. To teren własności Lasów Państwowych, na którym lasy prowadza gospodarkę leśną i ustawa o lasach zabrania wjazdu pojazdów silnikowych z różnych względów - porządkowych, przeciwpożarowych, ochrony środowiska a także niekorzystnego dla lasów i niekontrolowanego ruchu turystycznego. Wyobrażasz sobie dopuszczenie jeżdżenia po lasach jak po drogach publicznych? Bo ja osobi...więcej

przez ~Motocykl Online,
    2013-07-02 04:21:47

Ta zabawa trochę przypomina złośliwego berka: ekolodzy biją na alarm, leśnicy straszą karami i mandatami, a off-roadowcy nie wiedzą, gdzie się podziać. Wyjaśniamy, jak to jest z jeżdżeniem po lasach. Co nam wolno, a za co możemy zostać ukarani?
    Zobacz artykuł

przez ~Krzysztof,
    2018-01-23 21:51:58

Bardzo pożyteczny artykuł warto by żeby dotarł nie tylko do off -rodowców ale i do tych co ganią . Jak rozumiem mogę wjechać do \\\"lasu\\\" jeżeli jadę do własnej działki ,oczywiście mam na myśli jazdę nie strikte przez las a jakąś tam drogą biegnącą przez las . Widziałem już zryte lasy przez motocykle i to też mi się nie podoba! A teraz powiem tym pseudo ekologom Zwierzęta bardzo szybko przyzwyczjają się do tych motorków oczywiście jak takie typy , tylko jadą a nie specyjalnie ścigają zwierzynę . Zwi...więcej

przez ~cross,
    2018-02-05 08:50:04

Ustawa o ochronie przyrody Art. 127 Kto umyślnie: 1) narusza zakazy obowiązujące w: a) parkach narodowych, b) rezerwatach przyrody, c) parkach krajobrazowych, d) obszarach chronionego krajobrazu, (...) - podlega karze aresztu albo grzywny. Art. 129 W razie ukarania za wykroczenie określone w art. 127 sąd może orzec: 1) przepadek przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia lub przestępstwa (...) chociażby nie stanowiły własności sprawcy; 2) obowiązek przywrócenia stanu poprzedniego, a je...więcej

przez motorofan,
    2018-02-21 21:53:04

Szkoda, że nie można jeździć motocyklem po lasach. W moich okolicach, to najlepsze tereny na enduro. Swoją drogą kiedyś na takiej eskapadzie urwałem błotnik, ale zamówiłem część na http://enduro7.pl/sklep/ i udało się szybko naprawić.

przez ~casc,
    2018-04-09 14:41:03

Na puste łby i "PASJĘ" najlepsze są wilcze doły i linki.

przez Mmmoto_pl,
    2018-04-15 11:53:28

Są specjalne wyznaczone tereny gdzie można jeździć po lesach motocyklem i uprawiać off road, ale w peirwszej kolejnosci pamietajmy teżo tym, ze trzeba meic do tego odpowiedni sprzęt, sam motocykl. Mmmoto.pl

przez ~Domin,
    2019-01-04 15:03:31

~casc: Może sam się kiedyś złapiesz na linkę i będziesz miał nauczkę. To jest czyste bandyctwo i zachowanie mordercy piepszony trollu ! Jak dla ciebie mała gnido wjechanie do lasu jest równoznaczne z odebraniem komuś życia to warto zgłosić ciebie do organów ścigania że planujesz coś co ma skończyć się tragicznie ty mierdo.

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij