REKLAMA

Forum - Artykuły: Różne

Dyskusja do tematu: Motocyklowe fakty i mity

Głośny wydech i długie światła to podstawa bezpieczeństwa? A może bez ABS da się lepiej hamować? Wzięliśmy pod lupę dziesięć motocyklowych mitów i sprawdziliśmy ile w nich prawdy.

Przejdź do artykułu
 • avatar zgłoś
  przez ~Motocykl Online,
  2016-08-24 10:28:01

  <p>Głośny wydech i długie światła to podstawa bezpieczeństwa? A może bez ABS da się lepiej hamować? Wzięliśmy pod lupę dziesięć motocyklowych mitów i sprawdziliśmy ile w nich prawdy.</p><br /><br /><a href="/artykuly/Motocyklowe-fakty-i-mity,10519,1">Zobacz artykuł</a>

 • avatar zgłoś
  przez ~2EV,
  2019-12-25 00:07:17

  Niestety ale nie zgadzam się z dwoma punktami. ABS może wydłużyć drogę hamowania np. na tzw. kocich łbach. Bez ABSu można skrócić tą drogę. Kierowca siedzący w samochodzie zawsze zwróci uwagę na głośny motocykl zbliżający się do niego. Jeśli nis słyszy motocykla może nie popatrzeć w lusterko i problem gotowy. Oczywiście nie należy przesadzać z głośnością. Jeśli tłumik mieści się w normie (96dB) to wystarczy.

 • avatar zgłoś
  przez ~Jason,
  2020-05-07 13:46:30

  Kierowca siedzący w samochodzie zawsze zwróci uwagę na głośny motocykl zbliżający się do niego - nie nie zwróci bo motocykl słychać dopiero jak już owego kierowce się minie. Co do kocich łbów - to bzdura. Jak tak uważasz to zacznij od wymiany amortyzatorów.

 • ODPOWIEDZ +
REKLAMA