[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Technika

Dyskusja do tematu: ABS w zakręcie - działa czy nie?

Uślizg przedniego koła zwykle kończy się glebą. Czy ratunkiem może być w takiej sytuacji ABS? Tak! Od niedawna jest bowiem oferowana wersja tego układu, który zmienia swoją charakterystykę w zależności od kąta złożenia maszyny.

Przejdź do artykułu
    przez ~O.K,
    2017-02-27 17:15:06

Świetny test!

przez ~Burak,
    2018-04-03 18:52:16

Zdarzyło się kiedyś , że musiałem mocno hamować w zakręcie . Okazuje się , że efektem zdecydowanego wciśnięcia klamki było natychmiastowe postawienie motocykla do pionu, oraz ,jak mnie pamięć nie myli, kilka wahnięć kierownicą(shimmi) i pisk opony . W domu ,podczas oględzin wykryłem zgniecony ogranicznik skrętu na ramie . W tekście uderzył mnie brak tej informacji . Na szosie naciskając hamulec spodziewałem się jedynie uślizgu kół i postawienie motocykla zaskoczyło mnie .

przez ~Piskorz,
    2018-11-20 15:23:38

Czy to znaczy, że czujniki nachylenia motocykla wpływają na zmianę parametrów pracy systemu ABS? Czyli np. nie jest wywierany tak duży wzrost ciśnienia w obwodzie hydraulicznym ?

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij