[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Technika

Dyskusja do tematu: SZKOŁA JAZDY Część 5 Jazda w mieście

Nawet jeśli opanowałeś wszystkie tajniki jazdy w mieście, nie wolno zapominać, że w wielkomiejskim ruchu ciągle czają się niebezpieczeństwa. Tylko bystre oko i zmysły wyczulone na błyskawicznie zmieniające się sytuacje pozwolą bezpiecznie poruszać się w gęstwinie aut.

Przejdź do artykułu
 • avatar zgłoś
  przez masterdd,
  2009-05-14 13:54:06

  Bardzo dobry artykul. Omawiane przypadki to codziennosc i faktycznie trzeba cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz trenowac :)
  Poza tym chcialem dodac, ze stronka jest najwyzszych lotow.
  Jest bardzo przejrzysta, nowoczesna i zawiera mase ciekawostek i porad.
  Super, oby tak dalej :-)

 • avatar zgłoś
  przez michoo,
  2009-06-17 13:25:30

  Bardzo fajny tekst. Esencja zagrożenia w mieście i działające na wyobraźnię fotki,super !!!

 • avatar zgłoś
  przez pinkee,
  2009-06-21 18:15:48

  Tak, wg tego artykułu miejskie ulice to jedno wielkie zbiorowisko zamachowców... Każdy kierowca samochodu czyha na życie motocyklisty. A spójrzmy na to od drugiej strony - przecież w mieście obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, a przy takiej prędkości bardzo łatwo unikać niebezpiecznych sytuacji. Jeśli jakiś motorek pomyka przez zabudowany z prędkością 100 albo i więcej, to nie dziwota, że kierowca auta może zajechać mu drogę. Więcej samokrytycyzmu, a wtedy będzie mniej trumien z motocyklistami.

 • avatar zgłoś
  przez xylu,
  2009-07-12 03:15:02

  Artykuł wywołał w moim przypadku ambiwalentne uczucia. Z jednej strony zawiera ciekawą analizę niebezpiecznych sytuacji w ruchu ulicznym (za co należą się wyrazy uznania). Z drugiej strony trudno zgodzić się z Autorem w paru kwestiach.
  „...gdy motocyklista chce wykorzystać niewielką szerokość swojego pojazdu i bez hamowania przecisnąć się przez korek. Wprawdzie w myśl przepisów jest to zabronione, ... Każdy powinien sobie zdawać sprawę z tego, że takie prześlizgiwanie się jest związane z ryzykiem i n...więcej

 • avatar zgłoś
  przez swojski-fr-1,
  2010-07-13 23:50:39

  Bardzo dobry material dla poczatkujacych, niestety brak ponizszych 'detali':
  - WIDOCZNOSC motocykla mozna poprawic, poprzez uzywanie kierunkowskazow/swiatel awaryjnych... w szpalerze pomiedzy samochodami mozna krotkimi sygnalami swiatel drogowych 'powiadomic o pojawieniu sie motocyklisty',
  - WIDOCZNOSC poprawi takze zalozenie odblaskowej kamizelki do jazdy miejskiej
  - KULTURA JAZDY - jesli chcemy, by kierowcy chetniej nas puszczali a nie traktowali jako bande wiejskich burako...więcej

 • avatar zgłoś
  przez dziki14,
  2010-12-22 17:03:01

  "Coś podobnego może się zdarzyć, gdy motocyklista chce wykorzystać niewielką szerokość swojego pojazdu i bez hamowania przecisnąć się przez korek. Wprawdzie w myśl przepisów jest to zabronione, ale policjanci najczęściej przymykają oko na to wykroczenie."
  Z tego co się orientuję to nie jest zabronione - wyprzedzając pojazd jednośladowy lub kolumnę pieszych musimy zachować odległość nie mniejszą niż 1 metr, natomiast wyprzedzając każdy inny pojazd musimy zachować bezpieczną odległość - nie jest okr...więcej

 • avatar zgłoś
  przez ~Motocykl Online,
  2013-07-02 03:44:21

  Nawet jeśli opanowałeś wszystkie tajniki jazdy w mieście, nie wolno zapominać, że w wielkomiejskim ruchu ciągle czają się niebezpieczeństwa. Tylko bystre oko i zmysły wyczulone na błyskawicznie zmieniające się sytuacje pozwolą bezpiecznie poruszać się w gęstwinie aut.
  Zobacz artykuł

 • ODPOWIEDZ +
REKLAMA