[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Technika

Dyskusja do tematu: Zużycie paliwa w motocyklach, czyli

Standardowa odpowiedź: tyle, ile wlejesz. A poważnie: sprawdzamy, o ile bardziej paliwożerne od małych sprzętów są motocykle z silnikami o dużych pojemnościach oraz czy doładowanie, oprócz większej mocy, gwarantuje wir w zbiorniku paliwa.

Przejdź do artykułu
 • avatar zgłoś
  przez ~PK,
  2019-06-13 12:01:27

  Yamaha MT-07, przejechane 20000km, głównie miasto i okolice, więc duże prędkości rzadko, ale za to ciągłe przyśpieszenia i hamowania. Wynik 4.3 - 4.5 l/100km

 • avatar zgłoś
  przez ~Piotr,
  2019-09-02 20:56:05

  Informacja o zużyciu paliwa bez podania prędkości przy jakiej to zużycie następuje jest mało wartościowa. Dodatkowo ostra jazda też wpływa na większe zużycie paliwa. Mój motocykl pali od 3 z kawałkiem do 10 litrów na 100km (w zależności od stylu i prędkości). Jazda kilkoma różnymi motocyklami razem, podobnym tempem, i z podobną dynamiką doprowadziła do zaobserwowania podobnego zużycia paliwa. Dopiero na drugim miejscu (po prędkości) pojemność silnika miała wpływ na spalanie, gdzie kolega mający 1,6l poj. zużywał jakieś 0,5l więcej na 100km.

 • ODPOWIEDZ +
REKLAMA