[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Profil godzilla

 • avatar
  zgłoś
  cześć i czołem
  pozdrawiam wszystkich uczestników forum

  godzilla, 2016-12-13 19:06:27
 • avatar
  zgłoś
  Wyłudzanie danych osobowych
  Mniej więcej takie dane musisz podać zamawiając telewizję satelitarną + robią ksero dowodu osobistego. Co z tym robią Bóg jeden wie.

  godzilla, 2016-12-13 19:07:50
 • avatar
  zgłoś
  Jak sprawdzić historię samochodu przez internet?
  Bez problemu robisz to kupując auto od Szweda. Praktycznie zaraz po zgłoszeniu przez niego sprzedaży będziesz już figurował jako właściciel auta na stronie ich wydziału komunikacji. W Polsce obrażałoby to uczucia patriotyczne więc złodzieje nadal robią co chcą z naszymi autami, a my ponosimy koszty. Jak to mówią alleluja i do przodu.

  godzilla, 2016-12-13 19:11:52
 • avatar
  zgłoś
  ubezpieczenie OC dla kierowcy, nie dla pojazdu
  W końcu ktoś zrozumiał ze ubezpieczenie OC nie dotyczy posiadanego pojazdu, ale kierowcy. Nie ważne czy to twój pojazd czy z wypożyczalni, zawsze jesteś ubezpieczony od skutków jakie wywołasz. Jedyny problem że dotyczy to tych co kierują rowerami. Jest to dość kłopotliwy problem bo ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Teraz jak rowerzysta przerysuje ci auto musisz go złapać zanim ucieknie. Z drugiej strony rowerzyście też może się zdarzyć coś z jego winy. Jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony  http://tueuropa.pl/ubezpieczenie-rowerzysty.htm , zwłaszcza że ubezpieczenie dotyczy nie tylko OC ale i kierującego rowerem. Takie ubezpieczenie oznacza nie tylko bezpieczną jazdę na rowerze w Polsce, ale nawet do 30 km od granicy w głąb sąsiadujących krajów, z wyłączeniem Białorusi.

  godzilla, 2016-12-13 19:35:20
 • avatar
  zgłoś
  Leasing czy kredyt
  Skoro zastanawiacie się nad leasingiem to z pewnością prowadzicie działalność gospodarczą i samochód kupujecie na firmę. Kiedyś gdy były sztywne warunki jakie musiał spełniać samochód by w pełni odliczać jego zakup, eksploatację i naprawy. Musiał być to jedynie samochód ciężarowy spełniające wymogi VAT-1. Wówczas leasing był najbezpieczniejszą formą nabycia samochodu osobowego do firmy. Raty leasingowe i tak stawały się pełnym kosztem nawet po wyczerpaniu limitu 6000 zł do odpisu w VAT. Do tego nie było wymogów prowadzenia ewidencji przebiegu, jak to jest w przypadku prywatnego samochodu osobowego wykorzystywanego do prowadzenia działalności gospodarczej. Teraz takich przepisów (chwilowo) nie ma. Wystarczy mieć drugi samochód do celów prywatnych. Dlatego raczej skłaniał bym się do brania kredytu, w tym ze nie prosiłbym skarbówki o zwrot VAT. Lepiej kwotę tę przepisywać z miesiąca na miesiąc w podatku do odliczenia. Jeżeli chodzi o kredyt na firmę to można go brać u dealera samochodowego czy właściciela komisu gdzie kupujemy auto lub przyjść z własnym kredytem z banku gdzie mamy konto. Ja mam konto w Nest Banku - https://www.nestbank.pl/ - i ich oferta kredytowa wydaje się w porządku.
  godzilla, 2017-04-04 13:19:44
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij