[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Profil nicolaus

zgłoś
    Interkomy
    Tłoczno z odpowiedziami tutaj to dodam coś od siebie :)
    Korzystam z tego chińskiego cuda drugi rok.
    Od razu dodam że jeżeli chcesz go kupić to poszukaj nowszego modelu. Mają jedno gniazdo mini-usb zamiast osobnych do ładowania (mini usb) i słuchawek (mini jack).
    Do tego zmodyfikowaną elektronikę i na oko lepsze słuchawki (cieńsze).
    Przejechałem z tym interkomem SOLO w trasie po europie ok. 5 tys. km.
    Używałem głównie do słuchania muzyki z HTC Desire. Generalnie - daje radę. Podstawą jest dokładne zamontowanie słuchawek w styropianie kasku.
    Jeżeli słuchawki będą miały za mało miejsca i zaczną się "przekaszać" to zaczną też trzeszczeć podczas odtwarzania dźwięku.
    Przy komunikacji z drugim moto zasięg realny to max. ok. 300-400m i do 110 km/h.
    Kilka razy rozmawiałem też przez telefon podczas jazdy i dawał radę.
    PS. Mam Schubertha S1. Nie wyobrażam sobie montażu interkomu w głośniejszym kasku :)
    Plusy:
    + cena
    + bateria trzyma 7-8 godzin słuchania muzyki
    + można przerzucać dalej kawałki MP3 poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku
    Minusy:
    - Kabelki z jack-iem który się wpina do interkomu są cienkie i bardzo trzeba na nie uważać.
    - Samo mocowanie interkomu w uchwycie na kasku jest mało przemyślane i sprawia wrażenie że interkom odleci, ale u mnie nic takiego się nie stało
    Generalnie trzeba pamiętać że się ma interkom na kasku.
    - antenka (obudowa) potrafi się wyrwać. Rozwiązanie to wystający drucik-antenkę przykleić czarną taśmą do obudowy
    - nie można jednocześnie ładować interkomu i z niego korzystać
    - brak serwisu - wszyscy którzy sprzedają to na alledrogo ciągną to bezpośrednio od chińczyka. Nie ma oficjalnego dystrybutora na Polskę.
    I jako uzupełnienie: trzeba uważać bo sprzedający na aukcjach często tego nie mają w PL tylko zlecają wysyłkę chińczykowi. Przez to trwa to bardzo długi i naraża nas na doliczenie cła i podatku!!
    A teraz zbieram na Scale G9 :))))
    Pozdrawiam
    nicolaus, 2013-08-02 11:31:47
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij