[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Profil zazula

zgłoś
    Zimowo z Gdańska
    Kłaniam się równie zimowo z centralnej polski

zazula, 2017-01-09 14:49:09
    zgłoś
    Oszczędzacie na oświetleniu ?
    Czy oszczędzanie i ekologia w ogóle się opłaca ?
    W ostatnich dniach tyle się mówi o smogu. A w Polsce ciągle palenie w piecach węglem, toksycznym miałem i śmieciami jest niczym patriotyczna tożsamość prawdziwych Polaków. Mam znajomego który w stylowym kominku z płaszczem wodnym pali podkładami kolejowymi. Chwali się że ma najtańszy opał. Taki podkład kosztuje maksymalnie 16 zł. Jak nie ma mrozów to kilka dni palenia. Są miejsca gdzie po takie podkłady wystarczy przyjechać i dadzą darmo, nawet załadują. Podkłady kolejowe impregnowane są olejem kreozotowym, otrzymywanym ze smoły węglowej w wyniku destylacji frakcyjnej. Olej kreozotowy zwany także olejem impregnacyjnym jest doskonałym środkiem zapobiegającym rozwojowi grzybów na drewnie. Wzmacnia palenie się podkładów, a powstający dym jest  wysoce toksyczny. Bezpośredni kontakt lub wdychanie nawet niewielkie ilości może powodować nudności, wymioty, przyśpieszenie oddechu, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zatrzymanie krążenia, a nawet śmierć. Sprzedaż podkładów jest oficjalnie zakazana od 2004 roku, a ludzie nadal go kupują.
    Jak to się ma do czystej energii uzyskiwanej z pomp ciepła, wiatraków, czy paneli słonecznych. Przecież samo wprowadzenie lamp solarnych do oświetlania naszych ulic dałoby milionowe oszczędności. No ale to nam nie grozi przez najbliższe lata. Dobra zmiana bazuje na węglu smogu.

Solarna lampa na elewację ze strony : http://greenie-world.com/

zazula, 2017-01-09 15:09:42
    zgłoś
    Jaką wybrać formę opodatkowania
    Cześć. Zamierzam niebawem otworzyć własną działalność i zastanawiam się jaką wybrać formę opodatkowania. Dla mnie to czarna magia. Chcę zajmować się pozycjonowaniem stron internetowych na własną rękę. Przez ostatnie osiem lat pracowałam w jednej z najlepszych firm w tej branży w Europie. Niestety tną koszty i wolą zatrudniać studentów na stażu niż tych co od lat dla nich pracują. Myślałam że mam wybór co do formy opodatkowania. Zasady ogólne, albo ryczałt od obrotu. Jednak na blogu o przedsiębiorczości jest napisane że nie wszystkie rodzaje działalności mają taki wybór - http://www.zasadyogolne.info/2017/04/zasady-ogolne-czy-ryczat.html . Nie wiecie jak to jest z usługami SEO ?
    zazula, 2017-04-25 18:56:40
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij