[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Zamień samochód na motocykl

Nie lubisz marnować czasu, stojąc w korkach, szukając wolnego miejsca do zaparkowania w centrum miasta czy płacić słonych rachunków na stacji benzynowej? My też nie i dlatego podsuwamy Ci świetny pomysł: przesiądź się z samochodu na motocykl albo skuter.

Opel vs SUzuki

Od września ubiegłego roku możesz zrobić to całkiem legalnie, i to bez zaliczania dodatkowego kursu czy egzaminu. Wystarczy, że masz samochodowe prawo jazdy od co najmniej 3 lat i już możesz jeździć dowolnym jednośladem, byle miał silnik o pojemności nie większej niż 125 cm3 i moc nieprzekraczającą 15 KM.

Zastanawiasz się, od czego zacząć? Proponujemy, abyś na początek zajrzał do naszego katalogu "Motocykle i skutery 125". Pomożemy Ci wybrać skuter
lub motocykl skrojony pod Twoje potrzeby. Pamiętaj, że większość jednośladów wygląda bardzo podobnie i że w takiej sytuacji decydują detale. To od nich zależy większy komfort jazdy, łatwość poruszania się z dala od asfaltów czy też wygoda, z jaką przewieziesz spore zakupy. Choć zawsze będziemy namawiać Cię na zakup nowego pojazdu, zdajemy sobie sprawę, że w wielu przypadkach będziesz postępował w myśl zasady 3 x C: cena czyni cuda.

Jeśli chcesz kupić pojazd używany, podpowiadamy, jak nie dać się oszukać. Sprawdź, gdzie warto zajrzeć i na co zwrócić uwagę, żeby później nie żałować.

Masz już motocykl? Zadbaj teraz o swoje bezpieczeństwo. Przed pierwszą jazdą warto poświęcić 10 minut, żeby oswoić się z jednośladem – to zaprocentuje w przyszłości, bo w przeciwieństwie do kierowców samochodów, motocyklisty nie chronią ani poduszki powietrzne, ani strefy kontrolowanego zgniotu. Przepisy zmuszają cię tylko do włożenia kasku, ale naszym zdaniem to o wiele za mało. Czy wiesz, że podczas upadku z motocykla aż 22% kontuzji przypada na nadgarstki i dłonie? Lepiej włóż także rękawiczki i kurtkę. Będziesz wyglądał fajnie, ponadto skutki ewentualnego wypadku na pewno będą mniejsze. Jak się ubrać? Zajrzyj na strony naszego katalogu.

A gdy już kupisz swój wymarzony jednoślad, ciesz się jadzą. Z uśmiechem na twarzy wyprzedzaj wkurzonych kierowców stojących w korkach i nie marnuj więcej czasu na poszukiwanie miejsca do zaparkowania Twojej stodwudziestkipiątki.