[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Honda FireBlade SP

Wielu miłośników sportowych motocykli niecierpliwie czekało na mocno zmodernizowanego Bladego na sezon 2014. Niestety, Japończycy poprzestali na ostrożnym liftingu. Na nowo zaprojektowano kanały dolotowe i wydechowe: od teraz będą one polerowane. Dzięki temu poprawiono przepływ mieszanki, co zaowocowało wzrostem mocy o 3 KM (do 181 KM) oraz poprawą elastyczności. Nowy model w dalszym ciągu nie ma kontroli trakcji, bowiem przepustnice nadal są sterowane za pomocą linki, a nie – jak u konkurencji – za pośrednictwem systemu ride-by-wire. Dołożono nowe malowanie. Flagowy przecinak jest obecnie dostępny również w bardziej wypasionej wersji SP. Jest ona o 0,7 kg lżejsza, hamuje zaciskami monoblock od Brembo i ma zawieszenia Öhlinsa.

Dane techniczne

Dane ogólne:
Honda FireBlade SP
Kategoria motocykla:
sportowe
Układ i liczba cylindrów
rzędowy, cylindrów: 4
Pojemność
1000 cm3
Moc
181 KM
Maks. moment obrotowy
114,0 Nm
Masa
211 kg
Wysokość siedzenia
831 mm
Sport
Komfort
0%
20%
Na co dzień
Na wakacje
20%
20%
Ekonomiczny
Luksusowy
60%
20%

Testy motocykli Honda FireBlade SP

Test: Honda FireBlade SP vs. Kawasaki ZX-10R Testy porównawcze 17 października 2014, 13:27

Test: Honda FireBlade SP vs. Kawasaki ZX-10R

Porównujemy dwa diabelsko szybkie superbike'i. Czy Honda FireBlade SP poradzi sobie z najmocniejszym japończykiem Kawasaki ZX-10R?

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Honda

Akcja serwisowa Fireblade'a w USA Motocykle 23 listopada 2017, 12:23

Akcja serwisowa Fireblade'a w USA

Honda ogłosiła akcję serwisową dotyczącą nowej CBR Fireblade i wersji SP. Czy akcja będzie też w Europie? Prawdopodobnie tak

Honda - dni otwarte Info 30 marca 2017, 10:43

Honda - dni otwarte

Nowości Hondy właśnie wjeżdżają do salonów! Chcesz się przymierzyć do nowego FireBlade'a, CB 1100 RS lub CRF 250 Rally? Zarezerwuj sobie czas i odwiedź autoryzowany salon Hondy w dniach 31 marca - 1 kwietnia.

Guy Martin wraca na Isle of Man TT! Sport 18 stycznia 2017, 11:01

Guy Martin wraca na Isle of Man TT!

Chyba najbardziej znany zawodnik z wyścigów drogowych - Guy Martin wraca do ścigania się na wyspie Man. Właśnie podpisał kontrakt z Hondą.

REKLAMA