[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Royal Enfield Bullet 500 EFI Classic

Rozwiń
W Europie wraca moda na bike’i w stylu retro, a tymczasem Hindusi od dawna produkują oldtimery. Royal Enfieldy naprawdę zasługują na miano oldtimerów, bo w indyjskim mieście Chennai (dawniej Madras) ciągle działa najstarsza na świecie fabryka motocykli – ich produkcję rozpoczęto w 1900 roku. Zjeżdżające z jej taśm maszyny są mocno archaiczne, mimo że od kilku lat są w nich wprowadzane nowoczesne rozwiązania. W niemal niezmienionym od dziesięcioleci podwoziu Royal Enfielda od 2008 roku pracuje nowa jednostka napędowa. Pięciobiegowa skrzynia biegów (przełączana już z lewej strony) oraz skrzynia korbowa silnika mieszczą się w jednej obudowie. Hamulec tarczowy z przodu stał się standardem. W hołdzie nowoczesności mieszankę paliwa przygotowuje elektroniczny wtrysk, pozwalający spełnić wymagania normy Euro 3. Tylko tak jest szansa pozyskania europejskiego rynku. Część z 35 000 produkowanych rocznie w Indiach motocykli trafia aż do 30 krajów na całym świecie. Wersja Classic ma pojedyncze siodło, Standard i Electra – podwójną kanapę, Deluxe zaś i Classic dodatkowo sporo chromu. Polakierowane na matowo Military i Desert Storm uzupełniają ofertę. Do Royal Enfieldów nie brakuje ani akcesoriów, ani pomysłów na przeróbki. Fani klasyki i dobrego stylu na start!

Dane techniczne

Dane ogólne:
Royal Enfield Bullet 500 EFI Classic
Kategoria motocykla:
nakedy, klasyczne
Układ i liczba cylindrów
jednocylindrowy
Pojemność
499 cm3
Moc
27 KM
Maks. moment obrotowy
41,0 Nm
Masa
187 kg
Ładownośc
178 kg
Wysokość siedzenia
760 mm
Prędkość maksymalna
129 km/h
Sport
Komfort
80%
20%
Na co dzień
Na wakacje
40%
20%
Ekonomiczny
Luksusowy
20%
20%

Testy motocykli Royal Enfield Bullet 500 EFI Classic

Royal Enfield Classic EFI Testy 25 lutego 2017, 09:19

Royal Enfield Classic 500 EFI - Dinozaur

Ta historia zaczęła się przed sześćdziesięcioma laty w Indiach. Wtedy to w znanym z doskonałej herbaty mieście Madras zbudowano zakłady montujące angielskie motocykle Royal Enfield.

REKLAMA

Wiadomości dotyczące marki Royal Enfield

Spotkanie miłośników Royal Enfielda Wydarzenia 10 maja 2016, 09:53

Spotkanie miłośników Royal Enfielda

Tradycja wspólnych zlotów trwa już 11 lat!

Wasze podróże: Podnóże Himalajów Turystyka i podróże 8 czerwca 2015, 14:57

Wasze podróże: Podnóże Himalajów

Himalaje nie jedno mają imię. Z jednej strony to ośnieżone szczyty, a z drugiej górskie pustynie. Jeden z naszych czytelników zasmakował tego podróżując na swojej maszynie. 

Motocyklem przez Himalaje Różne 16 marca 2015, 16:26

Motocyklem przez Himalaje

„Księżycowa Autostrada. Motocyklem przez Himalaje” to książka opowiadająca o podróży ojca z synem u podnóży Himalajów na dwóch motocyklach Royal Enfield.

REKLAMA