1 października rusza rejestracja na zakup Yamahy YZF-R1M

Yamaha YZF-R1M rocznik 2016 będzie dostępna w sprzedaży w systemie internetowym. Aplikacja z rejestracją na zakup R1M zostanie uruchomiona dla klientów 1 października, w najbliższy czwartek, o godz. 10.00.

Zainspirowana zwycięską Yamahą M1 MotoGP, na której Valentino Rossi i Jorge Lorenzo zdobywają tytuły mistrzów świata, Yamaha YZF-R1M jest edycją specjalną motocykla wyścigowego. Motocykl naszpikowany jest zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi, obejmującymi wyścigowe zawieszenie Electronic Racing Suspension Öhlins (ERS), karbonowe owiewki i moduł komunikacji Communication Control Unit (CCU) i zapewnia motocyklistom dostęp do technologii rodem z mistrzostw świata MotoGP.

Dostępna wyłącznie w elektronicznym systemie zakupu, pierwsza partia R1M z 2015 roku sprzedała się natychmiast po uruchomieniu aplikacji. W związku ze sporym zainteresowaniem tym modelem Yamaha potwierdza dostępność ograniczonej liczby egzemplarzy w sezonie 2016.

Co ważne, każdy właściciel R1M 2016 otrzyma zaproszenie do bezpłatnego udziału w Yamaha Racing Experience – wyjątkowym wydarzeniu odbywającym się pod koniec lata 2016 r. na najsłynniejszych torach wyścigowych w Europie.

W lipcu 2015 roku pierwsi właściciele R1M uczestniczyli w Yamaha Racing Experience, którego gwiazdą była legenda MotoGP – Colin Edwards. Jako że impreza się udała, ludzie z Yamahy zdecydowali się powtórzyć eventy w 2016 roku w tej samej formie – obejmuje ona m.in. przygotowanie i zaawansowane ustawienie motocykli oraz naukę doskonalenia jazdy po torze.

Wyrafinowana elektronika, nowoczesny silnik i technologie zastosowane w zawieszeniu sprawiają, że R1M to kompleksowy motocykl wyścigowy wymagający odpowiednich ustawień niezbędnych do osiągania najlepszych wyników. Właściciele R1M2016 zostaną nauczeni przez techników Yamaha Racing sztuki ustawień i tuningu tego motocykla, które umożliwią każdemu z nich odkrycie prawdziwego potencjału swojej R1M na torze wyścigowym.

Wydarzenie uświetni obecnością uświetni wiele osobistości ze świata Yamahy Racing, w tym gwiazdy MotoGP. Program YRE obejmuje prezentacje i warsztaty, a także sesje jazdy po torze z wykwalifikowanymi instruktorami oraz zawodnikami z narodowych i międzynarodowych teamów Yamaha Racing. Celem tego wydarzenia jest zaprezentowanie właścicielom R1M potencjału ich motocykli poprzez optymalne ustawienia pojazdów, a także zainspirowanie ich drzemiącym w marce Yamaha duchem rywalizacji, tym samym, który zaprowadził Yamahę na szczyt krajowych i światowych wyścigów motocyklowych.

Szczegółowe informacje na temat Yamaha Racing Experience są dostępne na stronie: https://yre.yamaha-motor.eu

Zobacz również:
REKLAMA