10 aplikacji, które musisz mieć w swoim telefonie.

Telefon już dawno przestał służyć wyłącznie do rozmów. Wybraliśmy 10 aplikacji, dzięki którym twój smartfon ułatwi i/lub uprzyjemni ci życie albo wręcz je uratuje.

| Data aktualizacji: 2019-01-21
Motor Presse Polska

Gdy w 1969 roku ludzie lądowali na Księżycu, komputery sterujące statkiem kosmicznym Apollo 11 miały moc obliczeniową podobną do współczesnego kalkulatora. Dzisiaj, jeśli korzystasz ze smartfona, masz do dyspozycji pamięć porównywalną z 420 000 pierwszych pecetów! Według Gordona Moore’a, jednego z założycieli firmy Intel, moc obliczeniowa współczesnych komputerów podwaja się co 24 miesiące. Nieźle!

Żeby praca speców od elektroniki nie poszła na marne, specjalnie dla ciebie wybraliśmy 10 fajnych aplikacji. Wśród nich znajdziesz takie, które ułatwiają obróbkę zdjęć zrobionych komórką, by dobrze wyglądały na Facebooku lub na twojej stronie www, jak również najzwyklejsze gry, które pozwolą zmierzyć się z kumplami podczas weekendowego grilla.

Dwie z pokazanych tu aplikacji to naszym zdaniem absolutne hity. Aplikacja „Na wypadek” pozwala ogarnąć się i zebrać wszystkie niezbędne informacje w razie wypadku czy drobnej stłuczki. Aplikacja ta krok po kroku mówi, jak masz postępować w razie „W”. Np. gdy jest taka potrzeba, każe sfotografować uszkodzone pojazdy i zeskanuje dowód rejestracyjny, by zmniejszyć ryzyko popełnienia błędu podczas przepisywania cyferek drżącymi rękami.

Jeśli lubisz szybką jazdę motocyklem, ściągnij Pirelli Diablo Super Biker, która jest namiastką skomplikowanych programów analizujących prędkości, przyspieszenia czy złożenia twojej maszyny. Co fajne, wszystkie dane możesz nałożyć na mapy Google lub wyeksportować. Jeśli trafisz na fajną traskę, zawsze możesz ją zapisać i wrócić do niej w odpowiednim momencie.  
Wiem, że 10 zaproponowanych tu aplikacji to niewielki ułamek procenta tego, co jest dostępne w sieci.

Aplikacje dla twardzieli

Producenci
Race Droid Pro. Znakomite narzędzie do sprawdzania osiągów twojego motocykla. Zmierzysz nim przyspieszenia czy elastyczność. Wyniki można pokazać w postaci czytelnych wykresów.
 
Producenci
Pirelli Diablo Super Biker. Obowiązkowa aplikacja do uruchomienia przed wyjazdem na tor. Dzięki niej przeanalizujesz zmiany prędkości podczas jazdy, ale również kąty złożenia w winklach. Dane możesz wysłać na Facebooka.
 
Producenci
Fix mixxx. Nieważne, jakim motocyklem jeździsz – wyczynowym KTM-em czy poczciwą Jawą – na stacji paliw zawsze pojawia się problem, w jakich proporcjach przygotować mieszankę. Ta aplikacja błyskawicznie rozwiąże ten problem. 

Gdy zdarzy się wypadek

Producenci
 
Motosave. Gdy na skutek wypadku przez pewien czas nie będziesz się poruszał, aplikacja wyśle SMS-a do wybranej przez ciebie osoby z informacją o potencjalnym zagrożeniu i twoim dokładnym położeniu. 
Producenci
Na wypadek. Nieważne, czy miałeś wypadek, czy małą stłuczkę, aplikacja pozwoli bez używania długopisu zebrać wszystkie informacje dla ubezpieczyciela. Zamiast spisywać dane z dowodu rejestracyjnego, wystarczy zeskanować kod QR.
 
Producenci
Pierwsza pomoc. Dzięki przejrzystemu menu szybko znajdziesz informacje o sposobie zachowania się podczas wypadku, nie tylko drogowego. Aplikacja podpowie również adresy placówek medycznych w całej Polsce.

Dla zabicia czasu

 
Producenci
Mad Skills Mx2. Gdy ją uruchomisz, poczujesz się niczym zawodnik wyścigów MX. Co ważne, gra umożliwia wyścigową rywalizację z kumplami. Minus za natłok reklam i nachalne prośby o płatności.
 
QuickProducenci
Quick to najszybsza aplikacja służąca do montowania filmów. Aplikacja została napisana przez producenta kamer sportowych GoPro ale obsługuje wszystkie pliki filmowe. Gdy pliki nie pochodzą z GoPro lista komend jest mocno ograniczona.   
 
Producenci
PIXLR. Chyba najlepsza aplikacja do szybkiej obróbki zdjęć. Zapewnia mnóstwo profesjonalnych możliwości, a także pozwala skorzystać z szablonów. Co najważniejsze, działa błyskawicznie.  
 
Producenci
Trial X Treme. Fajna, skomplikowana grafika i banalna obsługa powodują, że po chwili nie będziesz mógł się oderwać od telefonu lub tabletu. Niestety, pełna wersja wymaga wydania kilku złotych.

 

Zobacz również: zobacz jak w przyszłości będą działały systemy bezpieczeństwa w motocyklach.  

 

Zobacz również:
REKLAMA