11 krajów i ponad 2000 km w ciągu doby! MV Agusta bije rekord świata w szybkiej turystyce

11 krajów w ciągu zaledwie jednej doby przejechał włoski dziennikarz Valerio Boni w ramach projektu The Longest Day, firmowanego przez MV Agustę.

  • 11 krajów w dobę to wynik znacznie lepszy od tych, które osiągają japońskie wycieczki po Europie.
  • MV Agusta chciała w ten sposób zaprezentować walory turystyczne swojego motocykla Turismo Veloce.
  • Włoski dziennikarz Valerio Boni przejechał dystans 2049 km bez żadnych problemów.

REKLAMA

REKLAMA

Projekt The Longest Day (Najdłuższy Dzień) to część promocji nowego modelu Turismo Veloce od MV Agusty. Producent chciał w ten niezwykły sposób pokazać własności podróżnicze swojego luksusowego turystyka. Celem projektu było pobicie rekordu świata w liczbie krajów odwiedzonych w ciągu jednej doby.

Jako kierowcę, który miał szansę sprostać temu wyzwaniu, wybrano włoskiego dziennikarza Valeria Boniego – miłośnika rajdów długodystansowych. Boni wystartował 20 czerwca z Malmo w Szwecji; jego zadaniem było odwiedzenie jedenastu krajów i dojechanie do mety w fabryce MV Agusty w Schirannie, we Włoszech - wszystko to w ciągu jednej doby.

Trasa biegła ze Szwecji, przez Danię i Niemcy do Holandii, następnie ponownie przez Niemcy, Belgię, Luksemburg, Francję. Potem Boni znów wjechał do Niemiec, przejechał Austrię, Liechtenstein i Szwajcarię, by dotrzeć do Włoch. Cała podróż liczyła 2049 km i przebiegła bez najmniejszych kłopotów. Motocykl, którym podróżował Valerio nie był specjalnie zmodyfikowany – oprócz specjalnego malowania, utrzymano go w konfiguracji fabrycznej.

Przeczytaj także: MV Agusta Turismo Veloce - test

zobacz galerię

Zobacz również:
Sejmowa Komisja Infrastruktury opowiedziała się za odrzuceniem projektu zakładającego między innymi zwiększenie minimalnego odstępu od wyprzedzanego roweru lub motocykla do 1,5 m.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA