12 Polaków na pustyni

Już jutro wystartuje pierwsza runda Pucharu Świata Cross - Country! Podczas 25 edycji Abu Dhabi Desert Challenge zmierzy się aż 12 Polaków w tym mistrz Rafał Sonik!

Sonik, PNT
Rafał Sonik na Abu Dhabi Desert Challenge.

W sobotę 28 marca wystartuje prolog podczas, którego zawodnicy przejadą ulicami Abu Zabi oraz Yas Marina Circuit – torze na którym ścigają się bolidy F1.

W kategorii moto będziemy śledzić walkę aż sześciu Polaków: 2 na quadach (Rafał Sonik i Kamil Wiśniewski) i 4 na motocyklach (Jakub Piątek (Orlen Team), Maciej Bardysz (Desert Rose Racing) i Paweł Stasiaczek wraz Armandem Monleonem z KTM Warsaw Rally Team - wszyscy oni pojadą na KTM-ach 450 Rally Replica.

Zapowiada się ostra walka, bo swoją obecność zapowiedzieli tacy zawodnicy jak zwycięzca rajdu Dakar Marc Coma oraz zawodnicy z czołówki Paulo Goncalves czy Joan Barreda. W stawce wystartuje również Rosjanka Anastasiya Nifontova na Husqvarnie FE 450. Jesteśmy ciekawi jak jej  pójdzie. Laia Sanz zakończyła Dakar na 9 miejscu, więc dziewczyny potrafią dać czadu!

W stawce quadów trzymamy kciuki za powtórkę z zeszłego roku i z Dakaru, czyli za zwycięstwo Sonika. Psychicznie ten rajd na pewno nie będzie trudniejszy niż zeszłoroczny. Nie czuję presji, że muszę wygrać każdą z rund Pucharu Świata, bo takie myślenie byłoby fatalnym doradcą - powiedział Sonik. Wystartuje on na Hondzie TRX 700 XX. Z kolei drugi Polak w stawce Kamil Wiśniewski wystartuje na Yamasze Raptor.

Trzymamy kciuki!

Nie zabraknie także naszych w stawce samochodów. Wśród nich będzie m.in. Adam Małysz, Marek Dabrowski i Jacek Czachor. Więcej informacji znajdziesz na www.abudhabidesertchallenge.com

Zobacz również:
REKLAMA