[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

18 punktów dla Błażusiaka!

Tadek Błażusiak zajął czwarte miejsce w drugiej eliminacji GEICO EnduroCross rozegranej w sobotę w Sacramento. Motocyklista ORLEN Team obronił drugą pozycję w łącznej klasyfikacji cyklu.

Tadek Błażusiak przystąpił do zawodów z urazem nadgarstka, którego nabawił na niedawno rozegranych zawodach X Games w Barcelonie. Początek finałowego wyścigu na hali Sleep Train Arena w Sacramento również nie był najłatwiejszy dla zawodnika ORLEN Team. Tadek po opuszczeniu linii startowej stoczył zaciekłą walkę o pozycję z Coltonem Haakerem. W efekcie obaj kierowcy stracili równowagę i upadli. 

Na prowadzenie wysunął się Mike Brown, który nie oddał pozycji lidera do końca wyścigu. Przez pierwszych dziesięć okrążeń mocno atakował go Taylor Robert. Błoto sypiące się spod kół Browna jednak znacząco ograniczało widoczność Robertowi, który finalnie musiał pozbyć się gogli i zadowolić się drugim miejscem.

O trzeci stopień podium do samego końca walczyli: Cory Graffunder oraz naciskający go Tadek Błażusiak i Colton Haaker, którzy wrócili do gry po trudnościach na starcie. Na kilka okrążeń przed finiszem Colton wyprzedził Błażusiaka i gdy szykował się do ataku na kolejnego rywala, upadł na ostatniej pętli. Jako trzeci w wyścigu linię mety przekroczył Graffunder, a zaraz za nim Błażusiak zostawiając w tyle Haakera.

Po dwóch eliminacjach cyklu Brown skompletował 50 punktów, Błażusiak ma ich na koncie 40, a Robert 37. Kolejna runda zaplanowana jest na 21 września, a zawody odbędą się Ontario. 

Wyniki Sacramento GEICO EnduroCross:

1. Mike Brown
2. Taylor Robert
3. Cory Graffunder
4. Taddy Blazusiak
5. Colton Haaker
6. Kyle Redmond
7. Gary Sutherlin
8. Justin Soule
9. Max Gerston
10. Eric Rhoten

Zobacz również:
Legenda MotoGP Casey Stoner, a także gwiazda zespołu Pramac Racing przekazali swoje rzeczy na aukcje by uzyskać pieniądze na pomoc Australii po straszliwych pożarach.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA