26 września startuje Pit Bike Cup

26 września na torze w Głażewie odbędzie się pierwsza w tym roku runda Pit Bike Cup. Udział zapowiadają zawodnicy z całego kraju.

Pit Bike Cup 2020 Sławomir Kowalski

Dzieci od ósmego roku życia, młodzież, ale również zawodowcy z innych dyscyplin. Do rywalizacji staną w ośmiu klasach: Stock 90, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Super Pit, Masters i Amator. Największą zmianą w nowym sezonie będzie brak maszyny startowej, a zawodnicy rozpoczną zmagania w wyścigach od startu z rękoma na kasku.

-Bardzo cieszę się, że w końcu spotkamy się na stracie Pit Bike Cup- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. -Tor Głażewo to kolebka dyscypliny pit bike, tu zaczynaliśmy i właśnie tu najbardziej lubimy wracać. Sezon znacznie się opóźnił, plany były zupełnie inne, ale trzeba cieszyć się z tego co mamy, a mamy dwie rundy. Tydzień po tygodniu: 26 września i 4 października. Te daty rezerwujemy na off-road!

 

Pit Bike Cup 2020Sławomir Kowalski

 

Na Pit Bike Cup pojawią się zawodnicy z całego kraju: Leszno, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk, Brodnica. To jedne z najbardziej prężnych ośrodków terenowej wersji małych dwóch kółek.Wśród stawki zawodniczej nie zabraknie chociażby Karola Kruszyńskiego. Jako zawodnik jest już po półmetku Mistrzostw Polski w Motocrossie, gdzie walczy o podium sezonu. Jako trener pit bike nie odmówi sobie okazji do sprawdzenia poziomu swoich uczniów.

- Są lekcje, przyszedł czas na sprawdzian! Start w zawodach to zupełnie coś innego. Dochodzi stres, adrenalina, trzeba opanować emocje i wykonać plan. Z przyjemnością wystartuję w Głażewie, by zobaczyć postępy zawodników. Nie będę ukrywał, że sam również z przyjemnością biorę udział w tych zawodach, a wiem że zapowiada się niezła konkurencja, więc już zacieram ręce! Wystartuję oczywiście w najmocniejszej klasie, czyli Super Pit. mówi Karol Kruszyński

 

W klasie Stock 150 swoich sił spróbuje zaś Eliasz “Davidson”, dziennikarz sportowy i zawodnik off-road. -Na pit bike jeździłem jeszcze bardzo mało, głównie na flat tracku, nie mniej zabawa na małych dwóch kółkach bardzo mi się spodobała. Przyjmuje wyzwanie i liczę na świetną zabawę i rywalizację w Głażewie. Do zobaczenia!

 

Nie zabraknie też lokalnych gwiazd. Mimo planów zakończenia kariery, na tor wraca związana od samego początku z dyscypliną pit bike, Daria Leba. -Muszę przyznać, że po roku przerwy, zwyczajnie zatęskniłam. Brakuje mi tej pozytywnej adrenaliny i chętnie sprawdzę się w zawodach, bo wiem, że start zapowiada wielu nowych zawodników. Mój cel to wytrzymać cały wyścig: fizycznie i psychicznie. Tor Głażewo to miejsce za którym się tęskni i do którego się wraca. Jeżeli jeszcze Was tam nie było, koniecznie musicie to nadrobić!

 

Na torze w Głażewie zaplanowano dwie rundy. Pierwsza odbędzie się 26 września, druga zaś 2 października. Zmagania zawodników pit bike będzie można oglądać na żywo lub w internecie, transmisje z obu wydarzeń będą dostępne na kanale organizatora YouTube.pl/otopit. Wciąż można się zapisywać za pomocą formularza na stronie organizatora: https://otopit.pl/pitbike-pl-cup/

zobacz galerię

Zobacz również:
Młody szwajcarski zawodnik, Jason Dupasquier niestety zmarł w wyniku odniesionych obrażeń podczas wypadku w drugiej sesji kwalifikacyjnej Moto3. Tę smutną informację przekazała dziś Dorna.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA