30 punktów karnych w 30 sekund. Jak wielu z nas jeździ w ten sposób?

30 punktów karnych dostał motocyklista z Kościana za wykroczenia zarejestrowane kamerami miejskiego monitoringu. Najciekawsze w tym zdarzeniu jest to, że wszystko odbyło się w ciągu 30 sekund, wydawałoby się normalnej jazdy po mieście.

30 punktów w 30 sekund Policja

Kiedy popatrzylibyśmy na jazdę tego motocyklisty z perspektywy przechodnia pewnie nie zauważylibyśmy w niej nic złego. Ba! Idziemy o zakład, że spora część z was wiele razy stosowała podobny styl jazdy. Kiedy jednak przyjrzeć się opublikowanemu przez kościańską policję filmowi z punktu widzenia taryfikatora, sytuacja motocyklisty przedstawia się niewesoło.

Pierwszym wykroczeniem, na które zwróciła uwagę policja, jest omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszego. Uprzedzając argument, że pieszy zdążył przejść - nie zmienia to faktu, że do ominięcia doszło. Po chwili motocyklista popełnia kolejne wykroczenia - dwukrotnie narusza zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu ulic, po czym dwukrotnie wyprzedza pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.

Policjanci przy pomocy miejskiego monitoringu i straży miejskiej zidentyfikowali motocyklistę. Na jego konto trafiło 30 punktów karnych, za popełnione wykroczenia otrzymał on też wysoką grzywnę. To nie wszystko - jak informuje kościańska policja, sprawa motocyklisty trafi do sądu, który zadecyduje o dalszym losie sprawcy wykroczeń. 

 

Przeczytaj także: 16 tys. zł mandatu - kierowca ze Słupska poszedł na rekord.

Zobacz również:
REKLAMA