4.Red Bull 111 Megawatt odbędzie sie 9 - 10 września

Znamy już datę kolejnej edycji Red Bull 111 Megawatt. Impreza odbędzie się w weekend weekend 9 – 10 września na terenie Kopalni Węgla Brunatnego PGE w Bełchatowie.

Wytyczona na terenie kopalni odkrywkowej trasa to wyzwanie dla każdego fana offroadu. Zaś impreza nabiera coraz większego rozmachu: zwiększono bowiem pulę miejsc na liście startowej. W tegorocznej odsłonie będzie mogło wziąć udział nawet 1200 zawodników. Rejestracja rozpocznie się w drugiej połowie lipca. Partnerem strategicznym Red Bull 111 Megawatt jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Położona w centrum Polski Kopalnia PGE znów rzuca wyzwanie fanom offroadu. W dniach 9 – 10 września, uczestnicy Red Bull 111 Megawatt zaatakują kolejne obszary największej wykopanej przez człowieka, widocznej z kosmosu, dziury w Europie. W aktualnej edycji różnica terenu pomiędzy najwyższym i najniższym punktem trasy będzie wynosić ponad 150 metrów, śmiało więc można założyć, że to właśnie strome zjazdy i podjazdy będą do spędzać sen z powiek wszystkich, którzy zechcą ukończyć zawody.


Wiele wskazuje na to, że głównym problemem uczestników  tegorocznej edycji będą strom podjazdy i zjazdy

Przed rokiem zadanie to udało się tylko 18 uczestnikom, a przypomnijmy, że lista startowa liczyła wówczas 1000 miejsc i zapełniła się w 40 minut od uruchomienia rejestracji. Tegoroczna rozpocznie się na stronie redbull.pl/111megawatt w drugiej połowie lipca (druga tura zapisów w sierpniu). Szansę na start będzie miało jeszcze więcej zawodników – do 1200 podniesiony został limit uczestników, biorących udział w kwalifikacjach.

Swój udział zapowiada już światowa elita enduro, m.in. Alfredo Gomez, zwycięzca rozegranego kilkanaście dni temu finałowego wyścigu Erzbergrodeo. Warto dodać, że polskie zawody po raz kolejny zostały włączone do Międzynarodowej Serii Hard Enduro, obejmującej 6 najważniejszych imprez hard enduro na świecie. Swojego patronatu imprezie Red Bull 111 Megawatt ponownie udzielił Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka.

Alfredo Gomez niedawno triumfował w Erzberg rodeo. Czy powtórzy swój sukces w Bełchatowie?

Szereg atrakcji szykowany jest także dla kibiców: pokazy sportowe, stoiska wystawiennicze partnerów, aktywacje z publicznością. Wstęp na obydwa dni imprezy jest darmowy. Więcej informacji na temat zawodów znajdziecie na stronie: redbull.pl/111megawatt

Ważne informacje: czwarta edycja Red Bull 111 Megawatt odbędzie się 9-10 września 2017, w Kleszczowie koło Bełchatowa. Wstęp dla publiczności darmowy. Rejestracja wystartuje w drugiej połowie lipca na redbull.pl/111megawatt Opłata startowa wynosić będzie 400 zł

Zobacz również:
REKLAMA