4 edycja „Motoserca“

Motserce to największa akcja honorowego krwiodawstwa dla dzieci, organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. W tym roku Motoserce odbędzie się w 85  miastach w Polsce, m.in.: Warszawie, Rzeszowie, Katowicach, Białogardzie czy też Gdańsku.

Śladem roku poprzedniego impreza wykroczy jednak poza granice Polski i odbędzie sie również w Brukseli, a także po raz pierwszy w czeskim Cieszynie.  Dzięki imprezie Motoserce zebrano dla dzieci do tej pory około 7,5 tys. litrów krwi. Organizatorami akcji w Warszawie są Kluby Motocyklowe m.in. „Boruta“ oraz „Eagles“, zaś partnerem Polski Czerwony Krzyż.
Głównym celem imprezy jest honorowe oddanie krwi na rzecz dzieci. W tym dniu, tysiące zrzeszonych i niezależnych motocyklistów gromadzi się, aby wesprzeć najmłodszych.

Krew darem życia, podziel się nią – to motto naszej imprezy. Jesteśmy szczęśliwi, że tak wielu motocyklistów z potrzeby serca uczestniczy w naszej akcji i pragnie ratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Motoserce, to nie tylko cykliczna akcja zbierania krwi, ale także kampania społeczna. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na ciągły brak krwi w bankach krwi. Mamy nadzieję, że czwarta edycja przyniesie rekordową liczbę zebranych litrów krwi i zasili szpitale wspierając dzieciaki“ – powiedział Janusz „Jano“ Jankowski, koordynator ogólnopolski Motoserca.


        
Krew zebrana podczas imprezy przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, zostanie dostarczona  do Banku Krwi tak by mogła być rozdysponowana do najbardziej potrzebujących. Do organizacji zgłosiło się już ponad dwa tysiące osób, w tym kilkadziesiąt klubów motocyklowych. Akcja swoim zasięgiem obejmie zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. W Warszawie Motoserce odbędzie się już tradycyjnie w parku Bródnowskim w godz. 10.00 – 22.00. Honorowe patronaty obejmą Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Prezydent M. St. Warszawy – Hanna Gronkiewicz – Waltz, a organizację wesprze Burmistrz Dzielnicy Targówek. W programie m.in.: koncert BIG CYC, parada motocyklowa, pokazy ratownictwa medycznego, prezentacja motocykli, pokazy ekwilibrystyki motocyklowej, sztuk walki czy strongmanów.
Więcej informacji o akcji na stronie www.motoserce.pl i na facebook.pl
 


Zobacz również:
REKLAMA