6 twarzy Tigera Explorera

Triumph postanowił wzbogacić linię flagowego turystycznego enduro. Dzięki temu mamy teraz 6 wersji Tigera Exlporer. Spróbujcie się w tym połapać.

Brytyjczycy odświeżyli swój najnowszy model wprowadzając, na wzór modeli samochodów (np Fiat 500) aż 6 wersji wyposażenia w ofercie samego Explorera. Trochę trudno się w tym połapać (w Triumphie chyba sami dobrze nie wiedzą czym różnią się te motocykle), ale spróbujemy wam to wyłożyć najprościej jak się da.

Oferta Explorera dzieli się na dwie linie: XC - bardziej terenowa (metalowe podnóżki i bardziej terenowe opony) i XR - bardziej drogowa (aluminiowe a nie szprychowane koła, plastikowa, a nie metalowa płyta pod silnikiem). W ramach tych dwóch linii mamy po jednym modelu bazowym: XC i XR, oraz po dwie wersje bardziej wypasione: XCx, XCa, XRx i XRT. Wszystkie te motocykle wciąż są napędzane przez silnik o pojemności 1215 cm3 znany z poprzednich wersji Tigera Explorera, z kontrolą trakcji. Tym razem wszystkie mają kilka trybów jazdy, w tym taki, który można samemu skonfigurować. Jest też system pomocnika ruszania pod górę (taki automatyczny hamulec postojowy). Zasadnicza różnica w wersjach wyposażenia polega na tym, że wyższe modele posiadają półaktywne elektronicznie regulowane zawieszenia (podstawowe mają pełną, ale manualną regulację), oraz system MSC Stability Control od Boscha znany nam jako ABS na zakręty. Ten zaś współpracuje z czujnikami IMU (inertial measurment unit), mierzącymi i przetwarzającymi wszelkie możliwe dane (przechyły, siły odśrodkowe, prędkość itp.) aby zapewnić jak najskuteczniejsze działanie systemom bezpieczeństwa. Obie wersje XCa i XRT mają podgrzewane siedzenia i wyższą turystyczna szybę, a XRx i XCx podgrzewane manetki .

Trudno nam się w tym wszystkim połapać. Na razie informacje od Triumpha są oszczędne. Być może kiedy pojawią się szczegółowe specyfikacje poszczególnych wersji rozjaśni nam to mętlik w głowie.

Zobacz również:
REKLAMA