7 nowych modeli Harley-Davidson

Nowy, lśniący, ociekający chromem model Harleya-Davidsona? Nie tym razem! Amerykanie przygotowują coś ekstra. Wśród nowości znalazł się motocykl turystyczny, naked, custom, a nawet elektryczny rower.

Harley-Davidson

W tym roku amerykańska marka z Milwaukee przechodzi trudny etap w swojej historii. USA nałożyła wyższe cło na aluminium i stal z UE. W efekcie tego Bruksela obrała podobną taktykę. Rozpoczęła się wojna celna, w której ucierpiał min. Harley-Davidson. Koszty sprowadzanych zza oceanu do Europy motocykli wzrosły o kilka tysięcy złotych, choć fabryka zapowiedziała, że  ceny Harleyów w salonach nie zmienią się. Koszty związane z wyższym niż dotychczas cłem poniesie producent. Już dzisiaj przewidywane starty są szacowane na poziomie 100 milionów dolarów!

Harley-Davidson postanowił nie odpuszczać i w najbliższych latach pokazać kolejne nowe maszyny. Nowe modele trafią do produkcji w latach 2019-2022 i będą to zarówno motocykle elektryczne, jak i nakedy oraz maszyny turystyczne.

Oto nowe modele:

Elektryczny Harley-Davidson –LiveWire

Planowana data produkcji: 2019 rok

LiveWire to model, dzięki któremu Harley ma zamiar stać się liderem elektryfikacji w branży motocyklowej. Czy mu się to uda?

 

Naked Harley-Davidson – Streetfighter 975 cm3

Planowana data produkcji: 2020 rok

Model ten należy do nowej linii średnich nakedów Harley-Davidson, z silnikami o pojemności od 500 do 1250 cm3.

 

Turystyczny Harley-Davidson – Pan America 1250

Planowana data produkcji: 2020 rok

Pomysł Harleya na turystyka był dobry, ale realizacja budzi mnóstwo kontrowersji. Jak Wam się podoba ten wygląd? Trzymamy kciuki oby model seryjny był do niego jak najmniej podobny.

Harley-Davidson

 

Harley-Davidson Custom

Planowana data produkcji: 2021 rok

Pełen minimalizm i cafe-racerowa sylwetka.

 

Lekkie elektryki Harleya-Davidsona

Planowana data procukji: 2022 rok

Małe, zawinne i lekkie elektryczne motocykle zaprojektowane z myślą o śmiganiu po mieście.

 

W połowie 2017 roku Harley-Davidson zapowiadał produkcję 100 nowych modeli w przeciągu 10 najbliższych lat. Ciekawe zatem czy ma w planach również motocykl z segmentu off-road? Byłoby ciekawie. 

Zobacz również:
REKLAMA