90 km/h, 90 km zasięgu i... deskorolka. Elektrycznym CE 02 BMW celuje w nastolatków

Jest mały, elektryczny i bardzo młodzieżowy. Koncept CE 02 to pierwszy od lat jednoślad BMW zaprojektowany z myślą o nastolatkach. Szczególnie skateboardzistach, ponieważ rolę podnóżków pełni tu… deskorolka.

BMW ma wizerunek marki premium, przeznaczonej dla osób, które czegoś już w życiu się dorobiły, cenią sobie wysoką jakość, technologie i takie tam. Stąd koncept CE 02, zaprezentowany przed targami Intermot, nieco zaskakuje młodzieżowym charakterem. CE 02 przeznaczony ma być dla użytkowników w wieku co najmniej 16 lat, dla których byłby to pierwszy jednoślad.

CE 02 ważyć ma około 120 kg. Elektryczny silnik generował będzie moc 11 kW (15 KM), co pozwoli mu osiągnąć prędkość maksymalną 90 km/h i zasięg około zasięg 90 km. CE 02 będzie zatem doskonale przystosowany do warunków miejskich.

Design tego jednośladu można określić słowem "minimalistyczny", choć nie zabrakło tam ciekawych detali. Na siedzeniu znalazły się dwie skrzyżowane kolorowe gumowe taśmy, służące za mocowanie drobnych przedmiotów. Kolejne miejsce, w którym można zamocować bagaż to podnóżki – można przewozić tam deskorolkę.

Zarówno przednie, jak i tylne oświetlenie wykonane zostało w technologii LED. Z przodu znalazł się kwadratowy, czarny reflektor z czterema diodami, z tyłu dwa małe, półprzezroczyste pola, umieszczone po lewej i prawej stronie kanapy. Rolę kokpitu pełni niewielki kolorowy wyświetlacz, przypominający trochę odtwarzacz MP3.

Pojemność baterii nie została jeszcze przez producenta określona. Poza wspomnianymi już wyżej danymi dotyczącymi zasięgu i mocy, wiadomo, że CE 02 będzie toczyć się na 15-calowych kołach, jego masa wyniesie 120 kg, a siedzisko będzie umieszczone na wysokości 73 cm. Więcej szczegółów dotyczących tego jednośladu poznamy po prezentacji, która odbędzie się podczas targów Intermot w Kolonii.

Przeczytaj także: BMW CE 04 - elektryczny skuter.