Akcja serwisowa KTM

Problem dotyczy modeli KTM 1290 Super Duke R z roczników modelowych 2020-2022. 

KTM 1290 Super Duke R Fot. KTM

Na naszą skrzynkę mailową dotarła informacja o tym, że KTM wzywa do serwisu jeden ze swoich flagowych modeli KTM 1290 Super Duke R z roczników modelowych 2020-2022. W tym motocyklu może pojawić się problem polegający na uszkodzeniu/przetarciu się głównej wiązki elektrycznej. Bez paniki, jak zapewnia fabryka usterka wcale nie musi się pojawić, a akcja ma charakter prewencyjny.

Naprawa usterki jest dość prosta. Podczas wizyty w serwisie mechanicy sprawdzą stan wiązki i przypną ją we właściwych miejscach opaskami samozaciskowymi. I to by było na tyle. Klienci, którzy odebrali motocykle podlegające akcji serwisowej, są informowani o tym listownie i proszeni o niezwłoczny kontakt z autoryzowanym dealerem KTM. Jeśli kupiłeś motocykl z drugiej ręki, najlepiej będzie jeśli sam sprawdzisz czy nie podlega on wspomnianej akcji. W tym celu wystarczy kliknąć w ten link https://www.ktm.com/en-int/service/Service-and-safety-check.html, uzupełnić numer VIN w formularzu, po to by błyskawicznie uzyskać jednoznaczną odpowiedź.

KTM przestrzega przed samodzielnym majstrowaniem przy głównej wiązce przewodów, odsyłając właścicieli do sieci autoryzowanych dealerów. Inspekcja i ewentualna naprawa jest usługą bezpłatną wykonywaną w ramach gwarancji, wiec nie ma się co zastanawiać.

 

 

Zobacz również:
REKLAMA