Akumulatory Exide do motocykli – technologia sprawdzona w wyścigach

Akumulatory motocyklowe Exide to najwyższa możliwa technologia. Motocykliści mają do dyspozycji pięć rodzajów akumulatorów, a w wyborze pomoże Exide Battery Finder. Marka Exide obecna jest także w wyścigach motocyklowych…

Akumulatory Exide Motor Presse Polska

Motocyklowe silniki benzynowe, aby zapewnić radość z jazdy jednośladem, do pracy wymagają między innymi prądu elektrycznego pochodzącego z akumulatora. Podobnie jest nawet w przypadku wyścigowych motocykli prototypowych, które oglądać możemy w Mistrzostwach Świata MotoGP. Dobrze wie o tym marka akumulatorów Exide, która przez wiele sezonów wspierała zespół Liqui Moly Intact GP startujący w kategorii Moto2.

Exide Technologies, ze swoim 130-letnim doświadczeniem, zajmuje miejsce światowego lidera w rozwiązaniach magazynowania energii. Jednym z segmentów, w których marka Exide pozostaje wyjątkowo rozpoznawalna, jest produkcja akumulatorów motocyklowych. Są one przeznaczone dla tych motocyklistów, którzy od swoich jednośladów oczekują najwyższych możliwości.

W ofercie Exide znalazło się pięć różnych typów akumulatorów motocyklowych. Dopasowane są do różnych rodzajów motocykli i stawianych przed nimi wymagań.

Exide Li-Ion, czyli akumulator litowo-jonowy. Charakteryzuje się zastosowaniem najnowocześniejszej technologii, ma wyjątkowo niską wagę oraz małe rozmiary, a do tego montować go można w dowolnej pozycji. Exide Li-Ion idealnie sprawdza się w motocyklach sportowych.

Exide GEL ukrywa w sobie elektrolit w formie żelu, co jest autorską technologią opracowaną przez markę Exide. Taki akumulator zapewnia największy zapas mocy i gwarantuje niski poziom samorozładowania. Exide GEL jest idealny dla motocykli turystycznych, które wymagają nie tylko rozruchu silnika o wysokiej pojemności, ale także posiadają wiele dodatkowych urządzeń pobierających prąd.

Exide AGM Ready to prawdopodobnie najbardziej popularny i uniwersalny akumulator. W jego wnętrzu znajdują sie maty szklane nasączone elektrolitem (AGM - Absorbent Glass Matt), jest całkowicie bezobsługowy, nadaje się do wielu motocykli, można go zamontować pod sporym kątem. Exide AGM Ready sprawdza się w motocyklach sportowych, w miejskich nakedach używanych codziennie, czy też w każdym motocyklu używanym hobbystycznie.

Exide AGM to akumulator bliźniaczy z modelem AGM Ready. Różni się tym, że wymaga wstępnego zalania elektrolitem przez pracownika sklepu w momencie wydawania motocykliście. Następnie pozostaje już bezobsługowy, a uzupełnianie płynu nie jest potrzebne. Exide AGM jest akumulatorem uniwersalnym, pasującym do wielu różnych motocykli.

Exide Conventional jest akumulatorem o najprostszej konstrukcji, co także przekłada się na jego najbardziej atrakcyjną cenę. Najlepiej sprawdza się w motocyklach bez dodatkowego wyposażenia. Jako jedyny dostępny jest nie tylko w wersji o napięciu 12V, ale także 6V, dzięki czemu pasuje do motocykli najstarszych, najbardziej klasycznych.

 

 

Zobacz również:
REKLAMA