[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

Alpinestars i nowa kamizelka Tech-Air 5 - poduszka powietrzna dla motocyklistów

Poduszka powietrzna stworzona przez Alpinestars ma być bardziej uniwersalna i pasować do każdej kurtki motocyklowej. Premiera już w marcu.

Alpinestars Tech-Air 5 Nowa poduszka powietrzna Alpinestars Tech-Air 5 ma pasować pod każdą kurtkę motocyklową.

Zastanawiałeś się nad poprawą swojego bezpieczeństwa na motocyklu? Rozważałeś temat zakupu kamizelki z poduszka powietrzną, ale nie wiesz czy będzie pasować do twojej kurtki? Na rynku akcesoriów motocyklowych znajdziesz mnóstwo rozwiązań i ofert z zewnętrznymi kamizelkami z poduszką powietrzną lub kurtki i kombinezony z wbudowanym systemem poduszki powietrznej. Część z nich jest dostępna w całkiem znośnych pieniądzach (od około 1500 zł), ale większość trzeba zakładać na kurtkę jako warstwę zewnętrzną. Kurtki i kombinezony z air-bagiem to już trochę inne pieniądze.

Alpinestars jest marką, która nieustannie rozwija swój system poduszek powietrznych w oparciu o taki poligon testowy jak MotoGP czy WSBK. Testy i doświadczenia w najwyższych seriach wyścigowych pozwalają poprawić bezpieczeństwo i sprawdzić poduszki w najbardziej ekstremalnych warunkach - podczas upadków przy bardzo wysokich prędkościach. Tech-Air 5 to wynik ostatnich prac i kolejne wcielenie autonomicznych poduszek powietrznych - dużo zgrabniejsze i lekkie niż poprzednie. Alpinestars zapowiada, że Tech-Air 5 zmieści się pod każdą kurtką - nawet taką, która nie jest dedykowana lub przystosowana do tego systemu - wystarczy, że kurtka będzie miała 4 cm luzu wokół klatki piersiowej. Nowa kamizelka osłania klatkę piersiową, żebra, ramiona i całe plecy (na plecach jest również tradycyjny protektor pleców - żółw) oferując naprawdę dużą powierzchnię ochrony.

Nowa poduszka powietrzna Alpinestars Tech-Air 5 ma pasować pod każdą kurtkę motocyklową.

Poduszka jest połączona z 6 czujnikami (3 akcelerometry i 3 żyroskopy) w panelu sterującym odpalaniem poduszki. To w połączeniu z procesorem sterującym pozwala w razie wykrycia gleby odpalić poduszkę w czasie 20-40 milisekund (0,02-0,04 s). Jak zapewnia Alpinestars, poduszka Tech-Air 5 oferuje 18 razy większą ochronę niż tradycyjne protektory pleców zmniejszając siłę uderzenia o 95%. Przy okazji możesz połączyć się ze swoją poduszką przez Bluetooth by monitorować jej status lub zwyczajnie sprawdzić dane i informacje dotyczące twojej jazdy i pokonanej trasy.

Cena detaliczna w Polsce nie jest jeszcze znana, ale poduszka ma pojawić się w marcu i za oceanem kosztuje 700 dolców. To około 3000 zł.

Zobacz także:

Nasz przegląd airbagów motocyklowych

Nowa poduszka powietrzna Alpinestars Tech-Air 5 ma pasować pod każdą kurtkę motocyklową.

zobacz galerię

Zobacz również:
Wieszak na kask? A może uchwyt na kamerę GoPro albo do telefonu? Oto 10 projektów motocyklowych gadżetów przygotowanych do wydrukowania na drukarce 3D. Część druga. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij