Alpinestars i nowa kamizelka Tech-Air 5 - poduszka powietrzna dla motocyklistów

Poduszka powietrzna stworzona przez Alpinestars ma być bardziej uniwersalna i pasować do każdej kurtki motocyklowej. Premiera już w marcu.

Alpinestars Tech-Air 5 Alpinestars
Nowa poduszka powietrzna Alpinestars Tech-Air 5 ma pasować pod każdą kurtkę motocyklową.

Zastanawiałeś się nad poprawą swojego bezpieczeństwa na motocyklu? Rozważałeś temat zakupu kamizelki z poduszka powietrzną, ale nie wiesz czy będzie pasować do twojej kurtki? Na rynku akcesoriów motocyklowych znajdziesz mnóstwo rozwiązań i ofert z zewnętrznymi kamizelkami z poduszką powietrzną lub kurtki i kombinezony z wbudowanym systemem poduszki powietrznej. Część z nich jest dostępna w całkiem znośnych pieniądzach (od około 1500 zł), ale większość trzeba zakładać na kurtkę jako warstwę zewnętrzną. Kurtki i kombinezony z air-bagiem to już trochę inne pieniądze.

Alpinestars jest marką, która nieustannie rozwija swój system poduszek powietrznych w oparciu o taki poligon testowy jak MotoGP czy WSBK. Testy i doświadczenia w najwyższych seriach wyścigowych pozwalają poprawić bezpieczeństwo i sprawdzić poduszki w najbardziej ekstremalnych warunkach - podczas upadków przy bardzo wysokich prędkościach. Tech-Air 5 to wynik ostatnich prac i kolejne wcielenie autonomicznych poduszek powietrznych - dużo zgrabniejsze i lekkie niż poprzednie. Alpinestars zapowiada, że Tech-Air 5 zmieści się pod każdą kurtką - nawet taką, która nie jest dedykowana lub przystosowana do tego systemu - wystarczy, że kurtka będzie miała 4 cm luzu wokół klatki piersiowej. Nowa kamizelka osłania klatkę piersiową, żebra, ramiona i całe plecy (na plecach jest również tradycyjny protektor pleców - żółw) oferując naprawdę dużą powierzchnię ochrony.

Alpinestars Tech-Air 5Alpinestars
Nowa poduszka powietrzna Alpinestars Tech-Air 5 ma pasować pod każdą kurtkę motocyklową.

Poduszka jest połączona z 6 czujnikami (3 akcelerometry i 3 żyroskopy) w panelu sterującym odpalaniem poduszki. To w połączeniu z procesorem sterującym pozwala w razie wykrycia gleby odpalić poduszkę w czasie 20-40 milisekund (0,02-0,04 s). Jak zapewnia Alpinestars, poduszka Tech-Air 5 oferuje 18 razy większą ochronę niż tradycyjne protektory pleców zmniejszając siłę uderzenia o 95%. Przy okazji możesz połączyć się ze swoją poduszką przez Bluetooth by monitorować jej status lub zwyczajnie sprawdzić dane i informacje dotyczące twojej jazdy i pokonanej trasy.

Cena detaliczna w Polsce nie jest jeszcze znana, ale poduszka ma pojawić się w marcu i za oceanem kosztuje 700 dolców. To około 3000 zł.

Zobacz także:

Nasz przegląd airbagów motocyklowych

Alpinestars Tech-Air 5Alpinestars
Nowa poduszka powietrzna Alpinestars Tech-Air 5 ma pasować pod każdą kurtkę motocyklową.

zobacz galerię

Zobacz również:
Oto przykład jak z malutkiego biznesu stworzonego na poddaszu, można ciężką pracą stworzyć jeden z ważniejszych punktów na motocyklowej mapie Polski. Historia sklepu GMoto.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA