[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Alvaro Bautista w MotoGP

W przyszłym sezonie do teamu Rizla Suzuki dołączy zawodnik klasy 250 cc Alvaro Bautista.

Ten młody i niezwykle utalentowany zawodnik podpisał z fabryką Suzuki dwuletni kontrakt i w latach 2010, 2011 będzie się ścigał na maszynie Suzuki GSV-R800 w „królewskiej” klasie wyścigów motocyklowych.

Lista jego sukcesów jak i tempo z jakimi je osiągał jest imponująca. W 2002 roku zadebiutował w World Grand Prix. Rok później Bautista wywalczył tytuł Mistrza Hiszpanii w klasie 125’cc, a w sezonie 2006, w tej kategorii był już najlepszym zawodnikiem na świecie.
Korona mistrzowska była przepustką do klasy 250’cc gdzie w swoim debiucie, w 2007 roku wywalczył prestiżowy tytuł „Rookie of the Year” czyli „Debiutant Roku”.
Rok później Alvaro został Wice-Mistrzem Świata, a w sezonie 2009 jest jednym z głównych faworytów do tytułu Mistrza Świata. Obecnie zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej z niewielką stratą do lidera.

Od swojego pierwszego sukcesu do chwili obecnej Alvaro Bautista stał czterdzieści cztery razy na podium, z czego aż szesnaście razy na jego najwyższym stopniu (po osiem razy w klasie 125’cc i 250’cc).

Suzuki Motor Corporation wiąże z nim wiele nadziei i chce mu stworzyć najlepsze warunki do tego, by w klasie MotoGP ten młody i utalentowany zawodnik święcił wiele spektakularnych sukcesów.

Alvaro Bautista
Zobacz również:
Trzecia runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Hiszpanii należała do Billy’ego Bolta. Amerykanin wziął odwet na Tadku Błażusiaku za poprzednią rundę w Niemczech.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij