Ameryka kontra reszta świata

Ryan Villopoto, 4-krotny triumfator AMA World Supercross, zamierza zgarnąć tytuł mistrza świata i w tym sezonie wystartuje w MXGP.

Monster Energy
Ryan Vilopoto, Kawasaki, MXGP

Ryan jako pierwszy zawodnik od 58 lat spróbuje do 4 mistrzowskich tytułów wywalczonych w AMA Supercross dołożyć również motocrossowego mistrza świata. Tym samym ma zamiar spopularyzować cykl FIM MXGP w ojczyźnie Jacka Danielsa. „Myślę, że ci z fanów, którzy śledzili moje występy w Ameryce przez ostatnich dziewięć lat, będą teraz mieli komu kibicować w mistrzostwach świata i wzrośnie zainteresowanie MXGP w USA” – mówi Ryan.

Pytany, dlaczego chce wziąć udział w cyklu Grand Prix, odpowiedział: „W ostatnim roku mojej kariery mam zamiar osiągnąć to, czego nie osiągnął jeszcze nikt przede mną”. Po poważnej kontuzji kolana musiał darować sobie występ w ostatnim Lucas Oil Pro Motocross Championship i zająć się rehabilitacją. Teraz jest już gotowy skopać innym tyłki i zgarnąć tytuł mistrza świata.

Ryan Villopoto wystartuje w Monster Kawasaki Team i zmierzy się z prawie 30 zawodnikami z 18 teamów, w tym m.in. z Antonio Cairolim, 8-krotnym mistrzem świata, który będzie go chciał wysłać powrotem do Ameryki. Oprócz niego Ryan będzie się musiał zmierzyć ze starą gwardią motocrossu i wymagającymi torami całego świata. Oj, będzie się działo!

Motocrossowe Grand Prix startuje 28 lutego w Katarze. Zawodnicy pozwiedzają trochę świata, bo cykl będzie rozgrywany w 16 krajach, a aż 6 z nich to państwa spoza Europy, m.in. Katar, Argentyna, Brazylia czy Tajlandia.

Kalendarz rozgrywek znajdziecie na stronie: http://www.mxgp.com/

Zobacz również:
REKLAMA